Leden 2009

USA for Africa - We are the world

31. ledna 2009 v 17:09 | Lemonie |  Videjka
Tohle je fakt super píseň. No jasně, je už takových 20 možná i víc let stará, ale já se neomezuju módními trendy, prostě poslouchám, co se mi líbí. Myslím, že jí zná snad každý, je to klasika a sešlo se tu víc než dost předních zpěváků. Navíc, píseň na pomoc Africe, no to asi víte..:D.


Jacqueline Wilsonová - Anděl Vicky

31. ledna 2009 v 16:03 | Lemonie |  Archiv - knížky

Pro Vicky, nejlepší kamarádku Jade a nejoblíbenější dívku ze třídy, nepřehlédnutelnou, energickou a plnou života, je vlastní smrt natolik nepodstatná okolnost, že ji nedokáže úplně vyřadit ze života. Ať už se Jade učí, běhá na hřišti nebo se opatrně snaží navázat nová přátelství, dává jí Vicky svou přítomnost neustále najevo (zdroj)

Moje hodnocení: 4/10
Po knížkách, co jsem od Wilsonové četla mě tahle jednoznačně nudila.

Vysvěcení bytu. Já říkám HA HA HA

30. ledna 2009 v 21:19 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Nevim jestli se mám smát nebo cokoliv jinýho.
Ale jo, budu se prostě smát:D.
Dobře, řeknu vám to od začátku...
I když to asi nepůjde, takže začátek ve zkratce a pak už moje sáhodlouhý nekonečný trapný popisy:D.
Zvykejte si, noo:D.

Předpokládám, že všichni víte, co je to křesťanství. Nebudu se vás ptát, jestli jste věřící, neposuzuju lidi podle jejich víry. Řeknu jenom, že já nejsem a to i když chodim na církevní školu a můj táta věřící je. Ne, dřív nebyl, ale rozhodl se tak. Poslední rok dokonce chodí do kostela a dělá všechny ty možný i nemožný věci, jako že se nechal pokřtít, dokonce se s mámou znovu vzali. Bože, ta svatba byla příšerná, myslela jsem, že se seberu a uteču! Ale to už jsem tu jednou popisovala, mám ten dojem.
A táta se rozhodl, že nechá vysvětit náš byt. "No proč ne," říkala jsem si, "vždyť tu jenom bude chvíli chodit kněz a cákat nám tu nějakou vodu, to zas uschne. Hlavně musim přikrejt zásuvku, protože mi poslední dobou trochu probíjí, tak aby nám svěcenou vodou nevyhodil pojistky."
Počítala jsem s tim, že ten místní farář jenom přijde, cákne a konec. Ne, táta mě hned volal a musela jsem vést podivně zdvořilou konverzaci.
Je pravda, že ten kněz, nějakej otec Michael, byl docela v pohodě cápek, když se smál, smál se celym tělem a víc nahlas než moje máma a to je něco! Takže po nějaký době mi už nebylo tak trapně.
Pak následovalo "to cákání". Předtim modlitba atd, no však to znáte (možná ne, a možná vás to taky nezajmá, co já vim:-). Náš milý otec Michael dokonce stříkal i na naší kočku (Hádejte její reakci:-).
Nakonec jsme si i potykali. Máma nabízela pohoštění. Otec Michael mě lákal, jestli si k nim nechci přijít zazpívat. Všimnul si totiž, že mám v pokoji keyboard:D.
A pak už byl konec, páter se chystal k odchodu a kladl nám na srdce, ať tu svěcenou vodu nevylejváme. Ať jí použijem na.. No já už ani nevim, co to říkal. Každopádně já jsem říkala, že bysme s tim mohli zalejt kytky, třeba by pak líp rostly..

A ještě jedna hláška na závěr. Jak jsem říkala, chodim na církevní školu. Když byly dny otevřených dveří, šli jsme se podívat na jinou školu. Byla fakt super vybavená, tak říkám kámošce: "To víš, tohle je velká škola, tady musej mít sponzora, nás sponzoruje akorát tak Bůh!"

PS: Dneska jsem taky byla nakupovat a koupili jsme hůlky na lyžák a zimní bundu. Nemohli jsme pořád žádnou sehnat, zaprvý v mý velikosti a zadruhý při našich možnostech. Nakonec se nám to povedlo! A za super cenu! Máma byla fakt nadšená! A já taky! Akorát mám jeden problém. Nemám ráda růžovou, ale v mym šatníku se začíná ocitat stále více růžových věcí. Aniž bych je vyhledávala! Fakt to nechápu.. Prostě mám asi po svym černobílim období černorůžový:D.

PPS: Foto je moje:D. No co, já nikdy netvrdila, že umim hezky fotit:D.

Jaká jsem postava z...?

28. ledna 2009 v 16:28 | Lemonie |  Řetězáčky atd
Zkoušela jsem si testy. Jestli na to budete mít náladu, luštit to v angličtině, tak mi pak řekněte, co vám vyšlo:D.

Z Letopisů Narnie: Tak nevim, jsetli s tim souhlasit.. Možná i jo:D. (vyzkoušejte tady)Z Twilight: Tak to vypadá, že jsem napůl Alice a napůl Rosalie. Alice by mi nevadila, jeto moje jedna z nej postav, ale ta Rosalie.. Nevim no, nemám jí ráda. Znamená to, že nemám ráda sama sebe?! (vyzkoušejte tady)
Z Pirátů z Karibiku: No, nevim, moc bych tomu nevěřila:D. (vyzkoušejte tady)

Rajaton - Butterfly (text)

28. ledna 2009 v 14:59 | Lemonie |  Texty

Sweet as the sound of my newformed wings
I stretch them open, I let them dry
I haven't seen this world before
But I'm excused, I'm a butterfly

Pár a capella songů

28. ledna 2009 v 14:42 | Lemonie |  Videjka
Vždycky mě fascinovaly hudební nástroje. Ale nejvíc lidský hlas. No jasně, spousta písní zní bez doprovodu chudě, ale co třeba použít další lidský hlas jako doprovod - a nebo hned víc. Může to znít krásně, když všichni dodrží to, co mají zpívat..

Tahle písnička by se měla jmenovat Butterfly a když nad tím tak přemýšlím, tak tak motýlovitě trochu působí. Moc se mi líbí, takže si jí koukejte pustit. OKAMŽITĚ! Prosím, fakt je to krásný, nebudete litovat!

Malá vokální skupina lidí. Nrozumim finsky, ale ta píseň by se měla jmenovat Kaikki maat, nevím o čem to je, ale líbí se mi to.

ME v krasobruslení gala exhibice

28. ledna 2009 v 14:21 | Lemonie |  Krasobruslení
Tak jsem chvíli lozila po youtube a řekla jsem si, že bych sem mohla dát celou exhibici ME v krasobruslení. Kdybyste to někdo neviděl. Nebo si chtěl někdo něco připomenout. OK, pak dejte vědět, třebas, jestli se vám bude chtít na něco mrknout, tak co se vám líbilo. Nebo tak nemusíte, vim, že jsem tady jedinej šílenec, co miluje krasobruslení:D. Jo, a ty komentáře jsou v ruštině. Některý jízdy mě to docela štve, protože ten komentátor polovinu prokecá. Já osobně z toho zachytávám každý 5. slovo, no, prostě rusky neumim, smějte se, ale jestli umíte vy, můžete si to užít:DDD.


Vítězové

Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (sportovní dvojce)
(Moje hodnocení: 4/5 Když tenhle pár vtrhnul na led, hrozně jsem si je oblíbila. Vyzařovala z nich hlavně radost z bruslení, která se ale postupem času začala vytrácet. Touhle jízdou si to u mě vyžehlili. Už zase mám z nich pocit jako dřív)

Laura Lepisto
(Moje hodnocení: 3,5/5 Moc jsem jí přála, aby vyhrála, nápad se stužkou je zajímavý)


Khokhlova / Novitski (taneční pár)
(Moje hodnocení: 3/5 Hudba je taková mírně depresivní, navíc je to jejich dřívější závodní jízda. Jako vždy ovšem precizní výkon)


1. muž - Brian Joubert (jeho hlavní exhibiční jízdu jsem našla, ale bez zvuku, což nemá cenu, ale kdyby někdo chtěl..)
(Moje hodnocení: 4/5 Jeho hlavní exhibiční jízda, jestli někdo viděl, byla taková ležérní. Jezdil si tam s plyšovým srdíčkem. Docela milý nápad, akorát jsem pořád čekala, že to srdce hodí do publika. Nu, nestalo se:-)


15. diplomek pro mě

27. ledna 2009 v 19:48 | Lemonie |  Moje diplomky

27.1.2009//Cizí slova

27. ledna 2009 v 15:30 | Lemonie
profitovat = mít z něčeho prospěch, vydělat na něčem
konsternovat = nepříjemně překvapit
frustrace = neuspokojování lidských potřeb
deprivace = dlouhodobé neuspokojování potřeb
deprimovat = skličovat, stísňovat

14. diplomek pro mě

27. ledna 2009 v 15:02 | Lemonie |  Moje diplomky
Ou, Simple Plan, totálně nejlepší kapela. Děkuju!!!