Červenec 2009

Inkoustové srdce - o knize

31. července 2009 v 16:56 | Lemonie
Inkoustové srdce (Funkeová Cornelia)

Knihvazač Mortimer Folchart je milovníkem knížek a nadšenou čtenářkou je i jeho dcera Meggie. Mortimer (Mo, jak Meggie říká otci) má navíc neobyčejný talent: když nahlas předčítá, zhmotní se postavy z příběhu v našem světě - ovšem zároveň se někdo odtud ztratí. Tak kdysi zmizela v dobrodružné knize jménem Inkoustové srdce Meggiina maminka…
Jedné deštivé noci se v domě Folcherových objeví neznámý muž jménem Prašprst, doprovázený kunou s růžky - a Meggie, aniž to tuší, se proto octla na začátku dlouhé cesty plné překvapivých zvratů, která ji dovede až do doupěte hrdlořezů - postav z knížky Inkoustové srdce -, kteří nyní žijí v reálném světě. V závěru zůstává téměř jenom na Meggie, aby zvrátila jejich kruté záměry…
Cornelia Funkeová (opět) napsala (opravdu) mistrovský příběh se se spoustou živě vykreslených postav, kde se fikce mísí s realitou tak samozřejmě, že nás vyprávění vtáhne přímo do magického srdce knížky… (Proto na pokračování dychtivě čekaly miliony čtenářů na celém světě.)

Jonas Brothers - A Little Bit Longer

31. července 2009 v 16:53 | Lemonie |  Texty
JB popravdě nijak moc nežeru a ani je neposlouchám (maximálně tak když koukám na óčko:D), ale tahle písnička mě dostala. Hlavně ten text.. Překlad sem dám taky, ale až zítra (nemůžu to tu přeci nechat po dobu mé nepřítomnosti bez článků:D). A jestli se mi tenhle článek ještě jednou vymaže, tak jdu vraždit adminy!!


Got the news today
Doctors said i had to stay
A little bit longer and I'll be fine
When i thought it'd all be done
When I thought it'd all been said
A little bit longer and I'll be fine.
But you don't know what you got 'til it's gone
And you don't know what it's like to feel so low
And everytime you smile you laugh you glow
You don't even know, know, know.
You don't even know

Stephenie Meyer - Rozbřesk

31. července 2009 v 13:58 | Lemonie |  Archiv - knížky

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou.

Jedu na poooooouť!!!

30. července 2009 v 22:44 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
A už se moc těšííííííííííííííííííííííííííííím:D. Jedu totiž k babičce. Už zítra nebo možná až v sobotu. Doesn't matter.
Ale není to jen tak obyčejná pouť. Říká se tam tomu porcinkule. Většinou to funguje tak, že babička napeče a pozve široké příbuzenstvo. Když jsem ještě byla menší, tak nás byl plný obývák, teď jezdím pravidelně já a naše rodina a maximálně tři další lidi.
Tak OK, sešli jsme se, trochu si pokecali, dali si kousek buchty a pár chlebíčků a jde se okouknout město. Ne v téhle giga skupině, samozřejmě, většinou se chodí postupně.
Teď mi došlo, že jsem zapomněla zmínit jednu zásadní věc a to že tady nejde jen o atrakce. Ty už jsou tam od pátku a balí v pondělí. Ale jde hlavně o to, že se tam sjíždějí stánkaři nejen z okolí, ale klidně z druhého konce republiky. Takže už dvě ulice od babiččina bytu stojí kolem cesty obchůdky s různými věcmi - sladkosti, oblečení, kytičky, zelenina, dárkové zboží, koberce, "zaručené" uklízecí prostředky, speciální čaje, stánek s langoši, cukrová vata, prodej proutěných košíků, sýry, speciální uzeniny, zmrzliny, šátky, polštářky, ručně vyráběné věci, cédéčka, dekorativní zboží... Prostě na co si jen vzpomenete. Od té ulice dojdete až na náměstí a všude, opravdu VŠUDE jsou stánky. Je to vlastně takový velikánský trh.
Atrakce... No, matějská to není, ale já už jsem na nějaký kolotoče stejně velká:D. I když občas se taky na něčem svezu:D.
No, abych se vrátila. Děda vyrazí hned ráno, omrknout to. Tuhle tradici nechápu, ale vždycky něco koupí sobě, babičce, mámě a mně. Pak jdeme my s mámou, většinou se snažíme, aby s náma nešla babička, protože ona zná snad polovinu města a s každym se zakecá, takže se za hodinu dostaneme o ulici dál:D. Jo, už jsem si vzpomněla, proč nám to děda kupuje! On totiž říká, že na Velikonoce obdarováváme my jeho (jako holky), a na pouti to musí být obráceně. On je tak zlatej:-).
No a já si tam vždycky koupím nějaký nový kaktus (tradice), dám si ledovou tříšť (tradice) a taky si koupím turecký med (co byste řekli, taky tradice). Samo že okouknu, co je za atrakce, rok od roku se to zlepšuje, ale jsou taky dražší:-(.
Co bych ještě řekla? Už mě ani nic nenapadá. Řekla jsem, že tam prodávají taky perníky? Na to nesmím zapomenout! Takových krámků je tam vždycky mraky!:D
Ehm.. Tak třeba.. Ahoj:D.

PS: Pro Silmarili... Je mi vážně líto, co se stalo u vás na tý pouti, tak snad se na tý naší nic nestane;-).

Stephenie Meyer - Zatmění

30. července 2009 v 13:48 | Lemonie |  Archiv - knížky
Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington.

Stephenie Meyer - Nový měsíc

29. července 2009 v 13:43 | Lemonie |  Archiv - knížky
KNIHA - NOVÝ MĚSÍC <img align=

Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.

Moje hodnocení: 8/10
Oproti jedničce to jde silně dolů. Tolik času bez Edwarda pro mě bylo utrpení :D.

Inkheart - trailer (+překlad traileru)

29. července 2009 v 11:47 | Lemonie
Tak jsem se rozhodla dát sem něco, co by vás třeba nalákalo:D. Nikde jsem to nenašla s titulkama, takže jsem si pod článkem "vyrobila" takový malý překlad. Není stoprocentí, víte jak :D


UVNITŘ STRÁNEK KNIH ČEKÁ SVĚT MAGIE.
Meggie: Byl to Toto, kdo Dorothy rozesmál. Byl to malý černý pejsek s dlouhými jemnými chlupy. Toto, dostaneš mě do problémů!
Mo: Tohle je příběh na který jsi čekala.
Meggie: Možná to najdeš Mo.
Mo: Najdu co?
Meggie: Tu knihu, kterou pořád hledáš.
CO KDYBYSTE MĚLI MOC PŘIVÉST KNIHU K ŽIVOTU.
Mo: Inkoustové srdce!
JEDNODUŠE JEN PŘEČTENÍM NAHLAS.
Mo: Prašprst! Potulný žongléř s ohněm s magickou mocí.
Elinor: Tvůj hlas je přivedl z knihy?
CO KDYŽ JEDNA KNIHA, KTEROU JSTE PŘIVEDLI K ŽIVOTU..
Prašprst: Přišel jsem abych tě varoval. Měl bys být opatrnější.
VÁS VZALA DO JINÉHO SVĚTA.
Mo: Je to jako ten obrázek v knize.
Elinor: Je to odporné. Ten člověk nemá žádný vkus.
Kozoroh: Blablabla
Elinor: Jednorožec!
Meggie: Létající opice! Co je to za místo?
Prašprst: Chcete jít domů? Zkouším vám pomoct.
Mo: A jak myslíš že unikneme?
Prašprst: Silná bouře.
ZALOŽENO NA NEJPRODÁVANĚJŠÍ KNIZE
TEĎ, ABY SE DOSTALI DOMŮ, MUSÍ VYSKOČIT Z KNIHY
CESTA DO SVĚTA
KDE ŽIJE DOBRODRUŽSTVÍ
NA KAŽDÉ STRANĚ
INKOUSTOVÉ SRDCE
Elinor: Dávám přednost příběhu, který má dobrý důvod zůstat na stránce, kam patří.


Cornelia Funke - tak trochu jiný životopis psaný samotnou autorkou

29. července 2009 v 10:10 | Lemonie
Tenhle článek je na stránkách Cornelie oficiálně jako její životopis. Jako životopis mi to ale moc nepřijde, nicméně je ten článek moc pěkný a hodně mi - nechci říct pomohl, ale spíš mě uklidnil, když jsem byla ještě na základce a vybírala si školu na kterou půjdu..

Z krasobruslaře Vernera bude mafiánský Kmotr i Řek Zorba

28. července 2009 v 19:03 | Lemonie |  Krasobruslení
Krasobruslařská sezóna už se blíží (no dobře, není to zas tak žhavý, ještě si pár měsíců počkáme:D), a můj oblíbený krasobruslař se připravuje na Olympijské hry. Já už se tak TĚŠÍM!

Začal mnohem dřív s tréninkem na ledě. Rozložil si školu, aby se nestresoval. Čte knihy o psychologii. A změnil krátký i volný program, v obou se stylizuje do filmových rolí. Krasobruslař Tomáš Verner udělal hodně změn, aby v olympijské sezoně dosáhl na úspěch.
Tango vymění krasobruslař Tomáš Verner za hudbu z filmu Kmotr.foto: Reuters
Tango vymění krasobruslař Tomáš Verner za hudbu z filmu Kmotr.

Pokud si chcete přečíst o hudbě a programech pro tuto sezónu, o Tomášově taktice či o tom, proč už netrénuje se svojí parťačkou Carolinou Costnerovou, klikněte na (více informací)

Stephenie Meyer - Stmívání

28. července 2009 v 12:28 | Lemonie |  Archiv - knížky
KNIHA - STMÍVÁNÍ <img align='absmiddle' alt=
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší.