Zážitky z dovči v několikametrovém článku..

28. srpna 2009 v 13:08 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Chci to vzít zkrátka, vážně jo, ale nic vám prostě nemůžu slíbit.. Vezmu si k tomu kalendář:D.

Sobota 15.8.2009
Šla jsem spát až někdy kolem páté hodiny raní a o půl hodiny později už mě máma burcuje, abych jí řekla, kterej je můj kartáček. Říkám, že žlutej a chci spát dál. Máma i ale tvrdí, že jsou tam dva žlutý kartáčky. Jsem si jistá, že ne, tak trvám pořád na žlutym. Máma odejde do koupelny a přinese mi můj žlutej kartáček a k tomu ještě jeden druhej. Ztrácím trpělivost, a obeznamuji mámu s barvou, která se nazývá oranžová. Ospravedlňuje se, že mi nechtěla vzít špatnej. Nato říkám, že ten oranžovej je taky můj, takže bez obav. Když jsme tohle vyřešili, tak jsem zase zalehla, ale za další půl hodinu zvoní mobila a babička. Co chce? Přeje mi k svátku. Pak mi přijde esemeska. Už to vzdávám, prostě nebudu spát.
V devět konečně vyjíždíme a já přecházím na ručně psanou formu deníku. Ten den jsem se jenom opalovala na zahradě.


Neděle 16.8.2009
Rodiče mě nevzbudili, když se jelo na dřevo a jeli s nějakým známým. Já se aspoň prospala a pak jsem se zase opalovala. Pak jsme s mámou přesypávali peří z polštáře, fakt sranda. Když s tím vozejkem, nad kterým jsme to dělali, pak vyjeli do ulic, tak všude lítalo peří:D. Fotila jsem.

Pondělí 17.8.2009
Odjezd, rozloučení s kočkama (který jsme tam přivezly, aby si užily venkova) a hurá na Šumavu. Zajímavý je, že i když je to od naší chalupy mnohem kratší vzdušnou čarou, tak jet jsme tam museli úplně divně, že jsme se vraceli napůl cesty k Praze a zase po dálnici. Přijeli jsme tam a bylo to docela překvapivý. Měli jsme pokoj s koupelnou, plnou penzi, kde jsme si mohli vybrat vždy ze tří jídel anebo studený balíček na cestu atd. Ještě jsme se šli trochu projít po okolí a to bylo vše.

Úterý 18.8.2009
Přišla mi milá SMS, typu Vítejte v Německu, odteď budete mít všechno volání atd dražší, ale stejně máte smůlu, protože nemáte kredit. Odpoledne jsme se šli projít. Chtěli jsme jít k Čertovu jezeru. Tam jsme došli, to bylo OK. Jenže pak jsme měli ještě hrozně moc času do večeře, tak jsme se dohodli, že půjdeme po tý trase k Černému jezeru. To jsme nikdy neměli dělat. Cesta totiž vedla přes kořeny a kameny, snad kilometr pořád do strmýho kopce. Všichni šli proti nám, nikdo naším směrem. Když jsme se tam nahoru konečně vydrápali, zjistili jsme, že jsme vylezli na vrchol Špičáku, tedy převýšení nějakých 250 metrů! A víte, proč šli všichni proti nám? Protože tam vedla lanovka! LANOVKA, CHÁPETE TO? A MY SE TAM ŠKRÁBALI PĚŠKY!!!
A ještě jedno malé překvapení. Samozřejmě, že to jezero nebylo na vrcholu kopce, takže během nějakých sto, dvěstě metrů jsme museli překonat stometrový převýšení, ale tentokrát dolů! Ani vám nemusím říkat, jak jsem byla utahaná.. Vážně jsem myslela, že do konce týdne neujdu už ani krok!

Středa 19.8.2009
Jeli jsme do Kašperských hor a jelikož moje nohy nebyly tak úplně použitelné, tak jsem přesvědčila tátu, abysme si cestu k hradu Kašperk co nejvíc zkrátili. Povedlo se a nakonec jsme šli jenom asi kilometr. Ten hrad byl dost nuda, nic tam nebylo a nejzajímavější byl výhled. A cena dost vysoká, na to, jak málo jsme tam viděli. Hned kousek odtamtud byla restaurace, která z toho silně těžila, byla předražená a jídlo nic moc, tak kdybyste se tam někdy vydali, tak alespoň víte:D.
Co nás ale překvapilo, bylo místní muzeum. Já měla jako student vstupný za 10 korun, ale mělo to 2 patra a přízemí, spousty exponátů a navíc tam probíhala ještě výstava Lötz, výstava skla, pěkný! Pak jsme si dali zmrzlinu a fičeli zpět.

Čtvrtek 20.8.2009
Táta přislíbil, že si dáme jenom lehké vycházky ráno i odpoledne. Ráno jsme se tedy prošli kousek cestou ke Špičáku. Vtipný bylo, když jsme došli k jednomu místu, kde byla taková zkratka k vrcholu. Od toho místa, kde jsme byli až nahoru, byla to pěkná štreka a na konci prosvítal kousek oblohy, ale na tu dálku to byl tak čtvrtmetrovej čtvereček. Prvně tam přišel táta a jenom: "Tyjo!", pak šla máma a: "Tyjo!" a já se tam doploužila, kouknu a: "Tyjo!":D
Odpoledne jsme se nechali vyvézt lanovkou na Pancíř, fakt nádhera, jede se skoro půl hoďky a všechno si to můžete prohlídnout. Pak jsme vyšli na rozhlednu, pokochali se výhledem a šli pěšky dolů. Bylo to hned.

Pátek 21.8.2009
Chtěla jsem hrozně jít na Bílou strž, což měli být vodopády, asi 13 metrové, v lese. Bylo to do kopce a z kopce a zase naopak, však to znáte. Byla jsem strašně unavená, ale nakonec jsem to dala. Ale blbý na tom bylo, že nás táta pořád honil, protože ten den hrozily bouřky. Takže jsme si to ani pořádně neužili. Navíc se až k tomu vodopádu nesmělo, šlo se jenom po takový cestičce a nějakých 20 nebo i víc metrů od toho to končilo. Odpoledne jsme si dali pohov.

Sobota 22.8.2009
Pršelo celý dopoledne. Tak jsem odpočívala a četla si. Odpoledne sice přestalo, ale vypadalo to pořád dost na déšť, tak jsem si četla, rodiče se šli projít. Zapomněla jsem říct, že tam ve společenský místnosti měli piáno. Každý den jsem si tam chodila něco zahrát. Škoda, že jsem s sebou neměla noty. Na pravym klavíru je to přeci jen o něčem jiném, než na mém keyboardu.

Neděle 23.8.2009
A jede se domů. Bylo to fajn, ale shodli jsme se s tátou, že na zimu je to prostě lepší. Já bych tam jezdila na lyžích, táta na běžkách (a máma na sáňkách:D).
Jo a cestou jsme se zastavili v Klatovech. Víte, že tam mají mumie lidí? Fakt drsný! Jsou tam vystavený v takových skleněných rakvích. Bylo to takový dost zvláštní, koukat na ty vysušený mrtvoly, chvílema jsem nevěděla, jestli se mi nechce blinkat:D. Táta nám vyprávěl, že tam byl asi v mym věku s kamarádem, a že to tam tehdy nebylo takhle upravený. Že tam prej byly prostě poházený na sobě rakve a normálně se mezi tím mohlo chodit a že s tím kamarádem (dneska už je to vlastně náš příbuzný, ale neptejte se mě, jak se to stalo:D - ne, klidně se ptejte, je to docela dobrá historka:D) normálně nadzvedávali výka těch rakví a čuměli na ty mumie úplně zblízka:D. Pak jsme ještě zašli do muzea a nakonec do pizzerie (JOO, KONEČNĚ!:D).

Ještě pár dodatků.
Ve středu byl večer s živou hudbou. Hrál tam nějakej chlápek a zpíval starý šlágry. Celkem jsem se nasmála.
Ten první den jsem se snažila vzpomenout si na ten lyžák, když jsem byla na tomhle místě posledně. Hledala jsem známá místa a nakonec jsem našla lanovku, na které jsme jezdili. Tu, ze které jsem tehdy napoprvé spadla, která jela až na Špičák, jsem nenašla a víte proč? Protože ji zrušili a místo ní postavili sedačkovou lanovku.. Viděla jsem i hotel, ve kterém jsme bydleli. Tedy alespoň si to myslím. A tou lanovkou na Pancíř jsme tehdy taky jeli, s běžkama. Byl to jeden z nejhorších dnů v mém životě. Běžky prostě nejsou pro mě!

Tak snad jste neusli:D.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Hoooooří letadlo

Šálalálala

Komentáře

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 28. srpna 2009 v 13:52 | Reagovat

Hlásím, že jsem stále čilá a neuslá :-D

Na ty fotky jsem ještě zvědavá :-) Zážitek se Špičákem a lanovkou mi připomíná náš výstup na Čertovu horu teď v Harrachově :-D Jsem taky chtěla vlastně přepsat svůj "deníček" :)

Na Kašperku jsme myslím byli. Já nesnáším výšky a pak takové ty děravé schody, často bývají jako únikové (tenhle typ) a pokud to skutečně bylo tady, tak jsem nahoru málem nevylezla :-D A koukat pak do kraje? :-D Hahá, sranda pro nás fobiky :-D Ani lanovka není nic moc pro mě, i když věřím, že to musí být paráda :-) Když se člověk nebojí... :-D

Vodopády mám strašně ráda, taky jsme měli jeden, 10m za bukem v Harrachově. Přidám fotky, tak doufám, že i z té dálky jsi fotila a budem se moct pokochat... O:-) A že jsi to vůbec stíhala, když vás táta tak honil :-D

Do Klatov poslední dobou jezdím hlavně na závody, takže vše, co z toho mám, je místní atletický stadion, ale v té Černé věži jsme byli s našima (léta zpátky) a mumie viděli :-) A vzpomínám si na jméno jedné mumie :-D I když teď sakryš nevím, jaké jméno lesního ovoce to bylo, jestli Malina bo Jahoda  :-?  A ta historka o spolužákovi --> příbuzným bude? :-D Ptám se na ni :-D

Běžky mi nevadí, sjezdovat totiž neumím, ale běžky na vleky?! Nemyslitelné, se na mě pak musí strašně dlouho čekat :-D

2 Nikita Nikita | Web | 29. srpna 2009 v 0:23 | Reagovat

no mňa to celkom zaujalo....no tie mumie z 23.8 by somsi veeeľmi rada pozrela :D :D :D ...teda ako fakt by ma to zaujímalo :D no a inak nepoznám ani jednu s tých  vecí čo si tu opisovala :D ale to s tou lanoukou bolo drné :D :D :D ...ako asi by ma šlahlo keby som bola na vašom mieste...prinajmenšom by som bola nasratá :D :D :D ....a maminine budenie za zámienkou nejakej hovadiny ako je zubná kefka poznám :D :D :D .... ale celkom som sa na tom smiala :D :D :D  máš fakt zábavnú maminu :D :D :D

3 Slečna TENISKA Slečna TENISKA | Web | 29. srpna 2009 v 12:06 | Reagovat

tak koukám celkem utahaná jsi byla :D ale tak muselo to být i tak super,to by se mi taky líbilo,ale s tou lanovkou by mě to teda naštvalo,že bych tam kolem ní jen tak prošla :D...a to ti jako vážně napsali,že máš smůlu :D :D :D...juu a ty mumie by mě zajímali  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama