Listopad 2009

Den D., den V. a den P.

29. listopadu 2009 v 20:00 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Tak se po dlouhé době zase ozývám. Rovnou přejdu k věci. Den D berte jako den, kdy jsem šla s řadou dalších maniaků na New moon. Film byl fajn, akorát ty momenty, který asi měly působit vážně byly spíš k smíchu. Na můj vkus tam bylo až moc svlíkání triček, přijde mi to jako dost lacinej útok na šílený fanynky, ale dejme tomu.. Navíc ta parta vlkodlaků, i když měli působit nejspíš nějak hrozivě, tak vypadali spíš jako partička gayů :D:D:D. S maniakama jsme pak zašli na kafe, čokoládu, latté, nebo já nevim co to všichni měli :D. Bylo to fajn, akorát jsem trochu zasklila tátu, kterej mi volal a já si toho všimla až o hodinu pozdějc. Naštěstí mi doma jenom klidnym hlasem řekl, že se na mě zlobí a šel spát. Pohoda.
Den V. je zkratka pro válení. Měli jsme péct, ale prostě se nám do toho nechtělo, tak jsme jenom zadělali těsto.
Den P. je potom den samotného pečení. Od rána jsme pekly, perníčky, myslivecký knoflíky a linecký. Musí se to ještě dozdobit samosebou, ale už nám to tu hezky voní. Jsem ale úplně přeslazená, i když jsem se snažila to nějak kompenzovat slanýma věcma, tak se to zas tak úplně nepodařilo :D. No ale máme napečeno, domov nám voní a zejtra jdu do školy jenom na 4 hodiny (nebo 5? nevim). AWESOME! :D

Elmo's song

26. listopadu 2009 v 21:39 | Lemonie |  Videjka
Upozornění: Autor tohoto článku není zodpovědný za to, že pokud si tuto písničku pustíte, budete si ji zpívat celý den :D. Že, Dany :D:D


Anne-Laure Bondouxová - Princeta a kapitán

23. listopadu 2009 v 15:05 | Lemonie |  Archiv - knížky
Patnáctiletá princezna Malva, zákonitá dědička galnicijského trůnu, mimořádně vzdělaná a sečtělá dívka, má být provdána proti své vůli.

Carol Joyce Datesová - Z těch zelených očí jde strach

21. listopadu 2009 v 11:11 | Lemonie |  Archiv - knížky

Hlavní hrdinka Frankie se musí vyrovnat s tím, že její matka od ní, sestry a otce na čas odešla - hledat samu sebe.

Vtípek č.5

20. listopadu 2009 v 22:12 | Lemonie |  Zaujalo mě
Potká kladivo hřebíka:
Kladivo:,,Hřebíku, kam jdeš?"
Hřebík:,,Na procházku."
Kladivo:,,Ni-kam ne-půj-deš ty haj-zle!"

Jacqueline Wilsonová - Polibek

20. listopadu 2009 v 17:54 | Lemonie |  Archiv - knížky

Sylvie a Carl se kamarádí od dětství.

Asi všechny skolila prasečí chřipka nebo co :D

19. listopadu 2009 v 17:24 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
"Ovšem tak nevkusně se nežertuje," řekla by paní Kateřina.
Nicméně, nejspíš to bude pravda, protože ve škole nás dneska byla ne polovina, ale pouze třetina! Možná jenom všichni zatáhli. A nebo mají vážně prasečí chřipku. Ještěže já jsem chro chro v pořádku chro :D. Já vim, už to není vtipný :-).
Co bych ještě řekla? Čtu detektivku od Agathy Christie, je to fakt napínavý. Ani jsem to nečekala. Nikdy jsem žádnou její knížku nečetla a to proto, že mi byl odpornej ten televizní Hercule Poirot:D. Ale tady není ani on, ani slečna Marplová, takže klídek.
Asi sem zase hodím pár knížek, co jsem přečetla, a nebo nějaký filmy. Ať to dáme dokupy.
Ještě něco, víte co si na mě máma vymyslela na víkend? Mytí oken! Já to fakt nesnášim. Tam, kde jsme bydleli dřív jsem to jenom neměla moc ráda, ale tady je mi to přímo odporný. Abyste chápali, pro někoho, kdo nemá zrovna dobrý pocit z výšek a přitom musí mýt okna v sedmém, potažmo osmém patře, to není zrovna lahůdka. Ještě že to děláme jenom tak třikrát do roka!

17. listopad je přeci významné datum..

17. listopadu 2009 v 20:16 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
I když jsem původně nechtěla nic k tomuto dni psát, tak se tomu nakonec asi nevyhnu. Dneska celej den běží na jedničce a taky na ČT24 doprovodné programy, dokumenty, zpovědi,.. Člověk se tomu nemůže divit, 20 let svobody, to se zdá jako dost významné jubileum. Říkám svobody, protože 20 let pádu komunismu nezní tak dobře :D. Neměla jsem vůbec v úmyslu se na ty pořady koukat, ale nějak mě to celkem zaujalo až z toho byly tak 4 hodiny sledování.
Je to zvláštní. Koukat se na něco, co jsem sama nezažila. Narodila jsem se sice ještě do Československa, ale to je vlastně jedno, protože ani to si nemůžu pamatovat. Když jsem se koukala na ty pořady, tak jsem zjistila, co všechno vlastně nevím. A přitom by se řeklo, že to bylo nedávno. Slyšela jsem tam mnohokrát, že mladé generace, tedy my, ti, kteří komunismus nezažili, by neměli zapomenout. Když se ptali studentů, co se to dneska slaví za svátek nebo na události roku 1989, tak jich spousta nevěděla.
Co si tak vzpomínám, tak jsme se ve škole k tomuhle nikdy nedostali. Ať už počítám ve vlastivědě, později dějepisu a koneckonců i občance. Vždycky jsme zamrzli na 2. světový a dál se to nehlo. Podle mě si spousta učitelů neuvědomuje, že i tohle už by se mělo probírat, i když to je jenom 20 let.
Další zvláštní věc pro mě byla, že když jsem koukala na ty demonstrace, na ty ohromný počty lidí, jak zpívají třeba "Jednou budem dál", českou hymnu nebo "Ach synku, synku" - což, jak jsem se později dozvěděla, byla oblíbená písnička Masaryka - tak mi vstupovaly do očí slzy. A nutilo mě to přemýšlet, jestli i v dnešní době by bylo možný něco takovýho uskutečnit. Jestli ty lidi by šli do ulic. Jestli JÁ bych šla do ulic. A musela jsem si říct, že vlastně nevím. Je to těžký posoudit, když člověk nezažil tu dobu. Nezažil, jaký to je. Lidi už na to teď vzpomínají spíš s nadsázkou a smíchem, takže si člověk úplnej obrázek neudělá.
A poselství tohoto zmateného článku? Vezměte si z toho co chcete. Já si jenom potřebovala pokecat :D.

Jenom tak nějak..

16. listopadu 2009 v 3:18 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Nějakým záhadným způsobem se mi podařilo celou neděli (kromě oběda) prospat, což je důvod, proč tu ještě straším.just woke up Ještě štěstí, že jsou teď dva dny volna! To je vlastně všechno, jen jsem vás chtěla pozdravit.ecstatic

Nový design a pátek třináctého

13. listopadu 2009 v 23:41 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Nemohla jsem odolat sem dneska napsat, i když na něco jako pětek 13 nevěřím, stejně jako nevěřím, že přináší smůlu když vám přeběhne černá kočka přes cestu. Taky jsem měla několik let černou kočku, Kolejnici, ale byla to děsná potvora. Teď jsem si vzpomněla na povídku Černý kocour od E.A.Poea. Mám to jako audioknihu a musím říct, že tahle povídka se mi líbila hned po Jámě a kyvadlu. Určitě doporučuju!
Takže abych to dokončila, mně se nic zvláštního nestalo, jenom někdo zas skočil pod metro, ale já jela o hodinu předtím. Naše učitelka už ale takový štěstí neměla, takže jsme se koukali na film.
Ještě jedna důležitá zpráva. Jen tak zběžně jsem prolétla novinky a dozvěděla jsem se potěšující zprávu. Magistrát se uvolil, že tedy splatí svůj dluh dopravním podnikům, čili můj táta dostane plat! Táta je teď v práci a ve zprávách to bylo až večer, že se odboráři s krizovým týmem dohodly, takže ještě čekáme, jestli v tom nebude nějakej háček. No on to taťka bude vědět. Pro teď mi ale spadnul ze srdce takový balvan, že to snad muselo být slyšet až u sousedů.
K tomu designu, co bych řekla.. Trochu jsem si to zkomplikovala a musím donastavit to menu, aby odkazovalo tam kam má a ještě pár dalších drobností. Jak dlouho tu bude, to nevím, ale já zas tak často designy neměním:D.
Dnešní den podle mě potvrzuje, že je hloupost věřit na pátek 13. I když moment, jedna věc se mi dneska fakt nepovedla. Úplně jsem pos... písemku z jednoho nejmenovaného předmětu, který má lecos společného s ekonomikou. A já si myslela, jak mi ten předmět jde! Damn it!
No nic, mějte se!