Duben 2010

Kai Meyer - Piráti z Karibiku: Běžci po vlnách

26. dubna 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - knížky
Piráti z Karibiku Běžci po vlnách to je první díl fantasy trilogie Kai Meyera, autora mnoha fantasy bestsellerů.

Řetězáček č.19

24. dubna 2010 v 10:55 | Lemonie |  Řetězáčky atd
Řetězáček od Silmarili


Co tě dokáže rozbrečet?
1. Který film? > Most do země Terabithia spolehlivě, pak prostě smutný filmy, kde někdo umře.
2. Která písnička? > To záleží na rozpoložení, ale neřekla bych, že písnička sama o sobě to dokáže. Spíš je to pak směs různých věcí, o kterých při poslouchání přemýšlím.
3. Pohádat se s kým? → S tátou.
4. Který místo? > Místo.. Tady zase jde o věc, která se k němu váže. No, řekněme třeba, že na místě strejdovy bouračky se necítím zrovna oukej.

Představuji vám... /// The King's Singers

23. dubna 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - Představuji vám...
Tentokrát jsem si pro vás připravila něco zvláštního, jak jsem slibovala. Že jste o King's Singers neslyšeli?
King's Singers je britský a capella vokální soubor. Vznikl už před více než 40 lety a skládá se ze 6 mužských členů - 2 mužské alty (tzn. zpívají fistulí:D), 2 barytony, 1 bas a 1 tenor. V souboru už v současnosti není žádný z původních členů - to jen pro pořádek :-).
Abych nezapomněla, neskládají si vlastní písničky (další věc, ve které se můj dnešní výběr liší:), ale předělávají známé i méně známější písně po svém. A teď už nějaké ukázky..


Nechápu celej tenhle debilní svět..

22. dubna 2010 v 18:22 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Jsem nemocná. Ne nijak vážně, don't worry, mám jenom tuberáckej kašel:D. Ani bych kvůli tomu nechodila k doktorce, ale máme teďka ve škole problémy s omluvenkama, pokud nejsou s razítkem.
To, že musím k doktorce znamená to, že se podívám zase jednou do svého rodného města, protože ačkoli už žiju v Praze skoro dva roky, tak dětskou a zubařku mám pořád tam (dětskou z toho důvodu, že mi přišlo zbytečný na ty 2 roky si zvykat na novou a zubařku proto, že se nám tady nepovedla sehnat:-). Abyste si nemysleli, není to někde přes půl republiky, jenom asi půl hodiny městskou hromadnou :-).
Oddělovač
Táta mě tam včera odvezl autem. Ve středu tam vždycky bývají malý fronty, tak šel se mnou dovnitř, ale když jsme přišli ke dveřím, mysleli jsme, že nás vomejou. Doktorka totiž měla dovolenou! Byl tam sice nějakej kontakt jinam, ale usoudili jsme, žee nejsme tak vážnej případ..
Čili mě tam dneska hodila máma, která se, zatímco mě vyšetřovali, jela podívat ke kolegyním do starý práce. Když dávala výpověď, tak se k ní většina fakt hnusně zachovala, ale teď byly jako mílius. Nadšený, hned nám vypověděly nejnovější drby a k tomu i ty starší.
Oddělovač
A to je důvod, proč jsem napsala titulek článku jakej jsem napsala. Dozvěděla jsem se totiž i pár nepříjemných věcí. Že totiž dva známí spáchali sebevraždu. Nejde o to, že bych je nějak důvěrně znala, jeden byl brácha mý bývalý dobrý kamarádky a druhej chodil asi o ročník výš na stejnou školu. Ale stejně je to divný. Však víte, mladý kluci, proč to dělají?! Je mi strašně líto kamarádky. Jak jí asi musí být.. A jejím rodičům.. Připomnělo mi to situaci před třema rokama. Tehdy byla ta mrtvá moje kamarádka. Je to divný. Prostě divný. Co to s nima se všema je? Co to je s timhle pitomym světem?!

Going away, just for a while :D

17. dubna 2010 v 19:18 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Ano, jedu pryč, jedu ke kamarádce, s kamarádkou :D. Jedu na brigádu, ale brzy budu z5. Ovšem vzhledem k mému současnému nasazení, se kterým se věnuju blogu byste si toho nejspíš ani nevšimli :D. Já jenom.. Trochu ve mně zahlodalo svědomí, tak jsem zkoušela oběhnout alespoň někoho z vás a přečíst si alespoň poslední článek a přidat k němu nějaký duchaplný příspěvek. Jak moc se mi to povedlo.. No, asi netřeba komentovat :D:D:D.
A teď už adieu, měla jsem už být dávno na cestě :D

Nemám ráda doktory..

14. dubna 2010 v 17:17 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Naštěstí nebývám moc nemocná. Ale jednou za čas k doktorce jít musíte. Třeba pro potvrzení. Jako dneska já. Doktorka mě seřvala za co jenom mohla. Mimo jiné i za chybu český pošty, kvůli níž jsem nepřišla na prohlídku. Vynadala mi i za to jak jsem malá, jak jsem tlustá a za to že beru vitamíny. Částečně pozitivní věc je, že mi vypsala žádanku na oční, takže už nebudu mžourat na tabuli. Zase to ale znamená, že budu muset nosit brejle, což se mi teda moc nelíbí. Ale tak co nadělám.. Nemám ráda doktory, protože od nich vždycky odcházím s hroznou depresí..

Představuji vám... /// Regina Spektor

9. dubna 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - Představuji vám...


Abyste neřekli, že si pořád vybírám do této rubriky jenom muže, mám pro vás tentokrát ženskou zástupkyni.
Regina Spektor je americká písničkářka a pianistka. Narodila se sice v Rusku (pardon, Sovětském svazu:-), ale od svých devíti let žije v Americe. V šestnácti napsala první písničku a ve 21 letech vydala svoje první album (na vlastní náklady). V současnosti má smlouvu s Warner Brothers.
Na wikipedii si můžete přečíst, že se její hudba řadí do antifolkového žánru, ať už to znamená cokoli, ale posuďte sami :-). Opět musím říct jako minule, že Regina u nás není nijak moc známá, i když poslední album už k nám proniklo :-).
v CČ několik písniček

Něco pro zasmání :D

2. dubna 2010 v 15:52 | Lemonie |  Zaujalo mě
KŘESŤANSTVÍ:
Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi

ISLÁM:
Máš dvě krávy. Jednu si necháš, druhou vyměníš za manželku.

SOCIALISMUS:
Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.

KOMUNISMUS:
Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.

NACISMUS:
Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a zastřelí tě.

EVROPSKÁ UNIE:
Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, druhou podojí a mléko vylije do řeky.

TRADIČNÍ KAPITALISMUS:
Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka. Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.

ČESKÝ KAPITALISMUS:
Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1,6 miliardy Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy ze zlata, jak bylo soudním znalcem doloženo, ale dvě rachitické kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci a soudní znalec bez újmy pokračuje ve své živnosti.

AMERICKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil proč to kráva nevydržela a musela být utracena.

FRANCOUZSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.

JAPONSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.

ČÍNSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.

BRITSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.

ITALSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.

RUSKÁ AKCIOVKA:
Máš dvě krávy.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě.
Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.