Květen 2010

Jay Asher - Proč? 13x proto

31. května 2010 v 19:12 | Lemonie |  Archiv - knížky

Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy.

První volby za mnou..

29. května 2010 v 19:24 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Chtěla jsem jít už včera, ale ještě jsem nebyla úplně na 100% rozhodnutá, takže jsem si řekla, že si ještě něco najdu na internetu, znova si všechno pročtu a půjdu volit v sobotu (tedy dnes) ráno. Šla jsem na to vyřazovací metodou tzn. vyhodila jsem strany co volit nechci v žádnym případě = komunisty, socany a modrý ptáky, potom strany, co jsem o nich nikdy neslyšela a tím pádem by bylo zbytečný pro ně hlasovat = těch asi 15 s různýma podivnýma názvama. Po dalších několika redukcích mi zbylo asi 5 lístků z nichž jsem nakonec vybrala 2 a řekla si, že se rozhodnu až ráno.
Ráno jsme tedy šly s mamkou do volební místnosti. Musela jsem asi vypadat jako hroznej žabař, ale co, každej tam jde jednou poprvý :D. Mám dojem, že ze mě v komisi měli docela srandu, ale vysvětlili mi co a jak, pak jsem šla za plentu a učinila poslední rozhodnutí (záměrně neuvádím jaký). Když jsem vyšla, tak se rozhlížím a (!trapas!) nemůžu najít nikde tu urnu! Koukám se na všechny strany a konečně jsem ji uviděla, tak jdu k ní. Jenže tam nebyl žádnej otvor! Teda, samozřejmě tam byl, ale to jsem zjistila až potom, co jsem ji celou obešla (za výkřiků komise "Přihořívá... přihořívá... HOŘÍ!). Trapas no..
Když jsem ten lístek konečně hodila do urny (za mohutného potlesku komise :D), najednou pominula moje 100% jistota, že jsem se rozhodla správně a měla jsem co dělat, abych ten lístek nezačla dolovat zpátky (což by se mi stejně nepovedlo, že :D). Jsem prostě pitomec.. Tleskejte mi :D.

Hééééééépy brrrrrsdéééj tůůůů míííííííí :D

24. května 2010 v 19:09 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary

Tak už je to tu. Moje mega výročí. (Chtěla jsem napsat článek už včera a hodit ho sem někdy dřív dnes, ale ten hokej mě tak strašně moc zaneprázdnil. No, hlavně že jsme první. Jsme první, jsme první, JSME PRVNÍ!!!!!!!!!!!!!!! *YAHOO*!!!!!!!!!!)

Zdeněk Jirotka - Saturnin

24. května 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - knížky
Víte, co se stane, když vás věrný sluha Saturnin přestěhuje z pohodlného bytu na loď, kde vás navštíví teta Kateřina plná přísloví se svým synem Miloušem?

Nightwork - VYMĚŇTE POLITIKY

17. května 2010 v 19:33 | Lemonie |  Videjka
Možná jste už tohle video viděli, slyšeli jste písničku, znáte akci s názvem Vyměňte politiky. A možná taky ne. Každopádně si myslím, že video stojí za shlédnutí (docela jsem se u něj pobavila) a mimo jiné oceňuju jeho poselství. Protože já si myslím, že jít volit prostě MÁ cenu. I když je to jenom jeden hlas..


L.J.Smith - Upíří deníky: Pobuzení

17. května 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - knížky
Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat.

Už si mi to krátí..

16. května 2010 v 20:08 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Co? Tak třeba, léta mého dětství. Léta, kdy jsem nemohla (legálně, nojo) pít alkohol, ani jsem nemohla volit. Léta, kdy jsem se nemohla vdát (ne, že bych teď něco takovýho plánovala, chraň bůh :D) a léta, kdy jsem se nemohla.. dammit! Už mě nic dalšího nenapadá :D. Mimochodem, kdybyste někdo chtěl na mojí oslavu, tak se ozvěte :D.
Další věc, která se nezdá tak důležitá, je školní rok. Tento týden je totiž můj poslední školní týden. Fakt, že budu celý následující týden pracovat mi trochu kazí tu radost :D.
Abych se vrátila k mý velkolepý oslavě, zřejmě nebude tak velkolepá. Plánovala jsem si, jak tam přijde spoustu lidí, ale je pravda, že spousta z nich nemá čas, něco jim do toho vlezlo, neměli by se jak dostat dom nebo nejsou odsud. Oslavu pořádáme s kámoškou a já se bojim, že tam budu mít proti ní strašně málo hostů a navíc půlka z nich odejde brzo a já si tam budu připadat divně. Na druhou stranu, zase nechci zvát kohokoli. Myslím, že bude lepší, když tam bude míň lidí, zato ti, na kterých mi záleží. Co myslíte vy?

Vůůůbec mě ten hokej neštve.. (+Květinový den)

11. května 2010 v 22:37 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Chci říct, vždyť byla Olympiáda. Tak WTF? Jaký mistrovství světa? Ne, jako správný hokejový fanda samozřejmě uvítám, když mám v roce hned dvě příležitosti pořádně si zafandit (pokud nechci skákat na stadionu a řvát "Spa-rta!" - ne, díky, to není nic pro mě). Navíc jsem na jednu stranu tak trochu doufala, že bude odveta, že přeci jenom dostanem medaili alespoň na mistráku (ne, že by to bylo nemožný, vždyť to Švédsko můžeme porazit *hlasitě polkne* :D).
K čemu se chci dobrat je, že mě totálně rozhodil dnešní výsledek. S Norskem 2:3? Budu se opakovat, ale WTF?! Čekala jsem, že to bude pohodička, takže jsem ani nebyla nijak zničená, že jsem neměla čas (to víte, vybírání dárku k osmnáctinám holt mělo přednost :D). Ale teď jsem zničená totálně! Sakra ale už! Jsem naštvaná, naštvaná, NAŠTVANÁ!!!
Oddělovač
Jo, out of the theme, zítra je květinový den, tak si nezapomeňte koupit kytičku. Stojí 20 korun a kdo by nevěděl o co jde, tak je to sbírka na podporu boje proti rakovině. Kdo chce porpořit dobrou věc a bude se vyskytovat v Praze, měl by hledat ty lidi se žlutýma tričkama. Možná potkáte zrovna mě - kdo ví :-).

Laurie Faria Stolarzová - Modrá je barva nočních děsů

10. května 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - knížky
První kniha tetralogie Modrá je barva nočních děsů
Stacey se začnou zdát děsivé sny.

Remember me (Nezapomeň na mě)

7. května 2010 v 22:39 | Lemonie |  Archiv - filmy
Tak jo, přiznávám se, odkoukala jsem to přidávání trailerů k filmům :D. Vzhledem k tomu, že poslední dobou koukám na víc filmů, rozhodla jsem se, že by byla škoda to tu nezdokumentovat :-). Takže, here it goes :-).


Ve filmu Nezapomeň na mě hraje Robert Pattinson rebelujícího mladíka, jenž se zamiluje do dívky v podání Emilie de Ravin (např. seriál Ztraceni). Jejich nečekaná láska musí projít silnou zkouškou způsobenou tragédií v obou rodinách. Role otců ztvárnili James Bond Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper. (zdroj)

Moje hodnocení: 8/10
Na CSFD jsem tomu dala 4 hvězdičky, i když jsem uvažovala o 3 - a něco mezi tam nemají. Ne, že by ten film byl špatnej. Jenom v podstatě všechno důležitý, až na konec, bylo v traileru a pak už se to jenom plácalo kolem. Ale zase musím pochválit !POZOR SPOILER! ten konec. Líbilo se mi, že to moc nerozpitvávali, jak to amíci umí, když jde o jejich dvě věže. Žádný hrdinský pózy atd. Hrozně se mi líbilo, jak stál Rob u toho okna, a pak byl záběr na tabuli s datem 11. září. No dostalo mě to. A nakonec mi už ani Rob nešel tolik na nervy, jako někdy v New Moon :D.