Červenec 2010

True colors

28. července 2010 v 23:20 | Lemonie |  Videjka
Co jsem se vrátila z dovči, nemám náladu na nějaký sáhodlouhý články, takže dneska jeden videovej, abyste věděli, že ještě žiju.
Písničku True colors zná asi každej. Má asi milion verzí od různých zpěváků, takže jsem vám tady jich pár vybrala, a můžete posuzovat. Nemusíte, samozřejmě ;-). 
Původní verze od Cyndi u mě bude vždycky vítězit. Emoce jako ona do toho nikdo nedá..

Výlet do Telče a pomalu se balím na Slovensko :-)

16. července 2010 v 19:08 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Řekli jsme si, že nebudeme celej tejden jenom trčet v chalupě (popřípadě na zahradě:-), a taky se zajedem někam podívat. Jak jste asi uhodli podle názvu, jeli jsme do Telče. Nikdy jsem tam nebyla (pokud vím), vlastně jsem ani moc nečekala, ale nakonec jsem byla vážně nadšená. Kdo by to nevěděl, tak Telč je na seznamu památek UNESCO. Je tam krásný náměstí s malovanými štíty domů. Byla to fakt nádhera.

První pozdrav z chalupy :-)

11. července 2010 v 19:27 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Sedím na zahradě v bílý plastový židličce u bílýho plastovýho stolečku pod jabloní 2 metrů od okna s notebookem a voblejzaj mě brouci a ze stromu na mě kouká Kos. Vyčerpávající popis, že? :D Něco asi budu muset vysvětlit, že :D.

Téma týdne Krutomluv aneb nedalo mi to :-)

10. července 2010 v 19:28 | Lemonie |  Archiv - Ohledně blogu
I když jsem nikdy článek na téma týdne nepsala (respektive nezveřejnila - tzn. jeden pokus na téma víra tu byl, neptejte se proč to nevyšlo:-), tohle mi prostě nedalo. Pár článků jsem si ze zvědavosti pročetla a trochu mě to, abych tak řekla, rozladilo. Protože buď to byly "tAkOvÉéÉ šLáÁáNeŠkY" nebo články úplně mimo téma nebo popřípadě ještě "Krutomluv byl skvělý, blablabla, bude nám všem moc chybět, blablabla, blog.cz už bez něho nebude to, co býval, blablabla". O tom jsem ale psát nechtěla..

Je čas dát blogu pápá :D

10. července 2010 v 0:48 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Už si nepamatuju, jestli jsem vám to tady psala. Psala? No, jedu na chalupu na týden, potom na týden na Slovensko a pak zase na chalupu na týden až dva (což se odvíjí podle toho, kdy bude u babičky pouť, na kterou jezdím každý rok. Loňský článek o pouti si můžete přečíst tady, ale myslím, že většina z vás už ho četla ;-). A tentokrát bez rodičů. Ale nejspíš s prarodičema :-(. Ale ne, já s babčou docela vycházim, takže snad.. A taky pořád doufám, že někoho přesvědčím, aby za mnou přijel :D.
Tímhle vším se vám vlastně snažím naznačit, že tu vlastně nejspíš stejně občas budu. O tom novým připojení jsem vám říkala, jsem si 100% jistá :-). I když nechci to o prázkách přehánět. Takže to vidím na ty dny, kdy bude moc hnusně, nebo moc velký vedro.

Prostě.. Užijte si dovču, ať jste kde jste ;-).

Chcete spřátelit? Aneb co to obnáší..

9. července 2010 v 23:24 | Lemonie
Rozhodla jsem se konečně po dlouhé době napsat nový spřátelovací článek, protože - přiznejme si to - když jsem psala ten první, nebyla to zrovna má nejsvětlejší chvilka :D.
...
Takže, nebudu vám tu klást nějaké hloupé podmínky jako "budeš sem chodit minimálně 3x týdně". Nechci vám dávat žádné limity. Prostě když budete mít čas a chuť, zajděte, když ne, tak ne. Důležité je, abyste vůbec někdy přišli, protože k čemu bychom jinak spřátelovali?
Samozřejmě podobnou loajalitu očekávám i od vás. Na blog chodím nárazově, někdy prostě nemám čas a pokud byste na mě chtěli zkoušet nějaké "mažu si tě z SB protože jsi tu týden nebyla", tak se radši ani nesnažte spřátelovat.
Nemám celkem moc výhrady proti tématům blogů. Mějte si blog klidně o herečce, hudební skupině, filmech, pečení nebo o sobě. Může být starý rok anebo měsíc. Stačí, když mě zaujme ;-).
Pár věcí, které mi vadí: Opovažte se mi psát komentáře typu "ahoj SBínko, obíhám, jak se máš?" Nezájem! A TaKy mI PlS  nEpIsHtE TaKhLe!!! </3.
...
A co vám můžu nabídnout? Spolehlivou (většinou), příjemnou (taky většinou), milou (občas), tolerantní (vždycky) a vtipnou (jak pro koho) blogovou kamarádku. Otázka je - stojí vám to za to? Jestli máte i nadále zájem, pište prosím do komentářů ;-).

Představuji vám... /// KT Tunstall

9. července 2010 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - Představuji vám...
Na jubilejní (zas tolik ne :D) 5. díl této rubriky jsem vás nechala dlouho čekat. Alespoň tedy doufám, že vás zaujme. A je to další dáma. Opět pohodová hudba jako obvykle :-).

KT Tunstall je 35-letá zpěvačka, skladatelka a kytaristka. (A říkejte si co chcete, ale na svůj věk rozhodně nevypadá :D.) Pochází ze Skotska. Pokud by vás zajímal styl, tak je to podle tety wiki folk, blues, country blues, ale osobně si myslím, že spousta písniček je prostě popík :D.
KT se může pyšnit výhrou za nejlepší sólovou zpěvačku BRIT Award z roku (mám ten dojem) 2008. Byla též několikrát nominovaná na cenu Grammy.

Donnie Darko

7. července 2010 v 16:45 | Lemonie |  Archiv - filmy
Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem. (CSFD)

Moje hodnocení: 9,5/10
Tohle byl ten nejdivnější film, co jsem kdy viděla! Po shlédnutí jsem měla smíšené pocity. Přemýšlela jsem nad ním další asi tak 3 dny a nakonec si řekla jenom: no PÁNI!

Nový design

7. července 2010 v 13:43 | Lemonie |  Archiv - Ohledně blogu
Tento design jako obvykle vyrobila Marelia. Děkuji.
Pro případné návštěvníky blogu: Většinu jsem se snažila nastavit, ale všechno teď nestihnu. Asi víte o čem mluvím, to menu dodělám později :D.

Trsající kočka, LOL :D

5. července 2010 v 11:02 | Lemonie |  Moje výtvory
LOL
Jsem si hrála a pouštěla si k tomu písničky a tohle vzniklo. Kočka to asi zaslechla :D.