Duben 2011

William Saroyan - Tracyho tygr

24. dubna 2011 v 17:36 | Lemonie |  Archiv - knížky
Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra.
Tracyho tygr není jen uprchlík z cirkusu, ale je to i Tracyho mládí, jeho syn i jeho láska k dívce jménem Laura. V autorově podání je Tracyho tygr všechno, co naplňuje život mladého člověka, a zároveň je i poněkud sarkastickým výsměchem americkému bulvárnímu tisku, reklamě, dravému byznysu a senzacechtivosti.

Moje hodnocení: 10/10
Nevím proč, ale tahle knížečka mě naprosto uchvátila. Lidé ji srovnávají s Malým princem, ale dle mého skromného názoru tomu princ nesahá ani po kotníky (ano, trpím averzí :D). Čili - doporučuji.

Scouting For Girls - She's so lovely

22. dubna 2011 v 14:33 | Lemonie |  Videjka
I don't know, I don't know, I don't know how I make it through this..
Dneska vlastně ani nemám co říct :D. Jenom že jsem se zamilovala do týhle písničky :D. Mějte se :D.

Stieg Larsson - Muži, kteří nenávidí ženy

19. dubna 2011 v 17:28 | Lemonie |  Archiv - knížky
Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Moje hodnocení: 8/10
Co říct? Je to pořádná bichle a jak už to u takových knih někdy bývá, hrooozně dlouho trvalo se začíst. Ale jinak skvělá detektivka. Nečekané rozuzlení (no.. tedy zčásti. Ale to je mnou, máma říká, že mám snad předtuchy:D). Skvělá postava Lisbeth. Jako negativum mě snad napadá jen to, že případ, který Blomkvist vyšetřoval, byl na můj vkus místy až moc perverzní.

Kazuo Ishiguro - Neopouštěj mě

13. dubna 2011 v 12:00 | Lemonie |  Archiv - knížky
Autor u i u nás známých románů Soumrak dne, Malíř pomíjejícího světa a Když jsme byli sirotci přichází s další zajímavou knihou s prvky science-fiction. Zdánlivě jednoduchý příběh Neopouštěj mě, vyprávěný ústy dnes třicetileté bývalé studentky internátní školy na malebném anglickém venkově, zpočátku působí jako vzpomínky na téměř idylické dětství a dospívání, nebýt drobných narážek a nejasností, které krůček po krůčku směřují k šokujícímu odhalení. Románem se jako červená nit táhne otázka, co to znamená být člověkem, a nutí čtenáře k zamyšlení nad věcmi, které jsme zvyklí brát jako samozřejmost: kdo jsme, odkud přicházíme, kam jdeme?

Moje hodnocení: 8/10
Dojmy z téhle knížky by se daly shrnout jedním slovem. Frustrace. Po dočtení jsem byla strašně, ale strašně rozčarovaná z toho konce. "A to je jako všechno? říkala jsem si. Nebudu prozrazovat děj, kdyby měl náhodou někdo ćhuť si to přečíst nebo shlédnout film (s Keirou Knightley a Carey Mullighan, jen tak mimochodem:-). Knihu totiž můžu jen doporučit. Asi vás to překvapí, vzhledem k věcem, co jsem vytýkala, ale znáte to, když nějakou knihu oceníte až s odstupem času? Tak tohle je ten případ.
Co se týče filmu.. Mně se celkem líbil, ale podle komentářů z CSFD jsem usoudila, že bez knížky ho asi nejde tak úplně docenit :-).

Co mě tak napadá.

11. dubna 2011 v 17:12 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary

Mám to sečtený. Aneb vyplňuju sčítací formulář :D. Nechte mě něco říct. Ty otázky jsou fakt o ničem. Nic, co by si nemohli zjistit na matrikách atd. Podle mě je to jen nástroj jak buzerovat lidi :D.
Včera jsem koukala na Otázky Václava Moravce. Jedna věc mě fakt dostala a smála jsem se tam asi 5 minut. Když Radek John řekl panu Sobotkovi něco ve smyslu: "Vy tady děláte jako by ABL byla obrovská chobotnice co zachvátila celou republiku. Aby nezachvátila i soc dem, čoveče!" :D:D:D
Superstar byla fakt o ničem. Zůstává mi rozum stát nad tím, co tam vybrali. Dokonce i Ševča, který podává stabilně dobrý výkony, zklamal. Nejlepší z tohohle večeru hrůzy byl ten reggae man. Favorit na vypadnutí? Popravdě je mi to úplně fuk.
Dostala jsem od kámošek dárek k Vánocům. Hodinky. Jsou fakt hezký, akorát asi dvojnásobný než na jaký jsem byla zvyklá doposud. A taky hlasitě tikaj :D. Jsem na to háklivá :D
Snažila jsem se o víkendu učit maturitní otázky, no naučily jsme se s kámoškou jedna z práva a pak jsem si vypracovala Bílou nemoc od Čapka. Jinak jsem byla lemra líná.