Květen 2011

I'm on a highway to hell.

27. května 2011 v 0:17 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary

Ještě pár dní zpátky jsem viděla svou budoucnost jen růžově. Po dnešku - asi nejvíc hořkosladkém dni co si pamatuju - už ne tak úplně.
Dnes jsem dostala dárek k maturitě a narozeninám zároveň. Notebook. A první mail co jsem si na něm přečetla byla zpráva o nepřijetí na vysokou školu. Nádhera. Ještě mi sice zbývá jedna, ale nedělám si moc velké naděje.
Moje plány do budoucna jdou v tuto chvíli k šípku. Doufejme, že se odtud brzy vrátí. Sice odrbaný realitou všedního dne, ale i tak stále stojíc hrdě na obou nohách připraveny rozpoutat vojnu o své naplnění.
Jsem... zneklidněná. Pravda je, že jsem takhle daleko nikdy nedohlédla.
Zmítám se v nejistotě. A to mě děsí.
Ale samozřejmě (jako obvykle) na sobě nedám nic znát. Co bych to jinak byla za cynika, že?

Zase o rok starší :-)

24. května 2011 v 22:57 | Lemonie |  Archiv - Ohledně blogu
Nejdřív ze všeho bych chtěla poděkovat za přání Nine a taky vám ostatním, co mi přáli na facebooku, vážně mě to moc potěšilo :-).
Letos žádný vykecávačky. Dnes je mi oficiálně 19 let, můj čas jako teen se pomalu chýlí ke konci.
Jo, oslava nejspíš proběhne příští týden, všichni jste samozřejmě vítáni (jenom chci víc dárků, ale pššt:D).
Jako obvykle přidávám písničku. Across the Universe. Původně od Beatles (mám pro ně slabost:-). V klipu můžete vidět mou oblíbenou Dakotu Fanning.

Ústní máme za sebou..

23. května 2011 v 11:58 | Lemonie

Původně jsem plánovala nějaký dlouhý vykecávací článek o tom, jak celá moje ústní probíhala. Co to ale mám za sebou, vůbec se mi o tom nechce mluvit.
Takže úvodem moje výsledky:
 • Právo - 1
 • Sociální péče - 2
 • Čeština - 9/9
 • Angličtina - 38/39
Z jazyků nejsou známky, ale jenom body, jelikož se to bude sčítat s písemnýma zkouškama. Takže nakonec výsledek nad očekávání dobrý.

Co se týče otázek, měla jsem celkem fajn výběr, až na právo. Asi se divíte, že říkám smůla, když mám za jedna. No, stala se taková nemilá věc. Právo byl předmět, který jsem se o svaťáku šrotila úplně nejvíc. Zčásti proto, že je to prostě předmět nejtěžší.. Nicméně abych se už dostala k jádru pudla. Naučila jsem se otázky 1-13 tak, že bych je mohla říkat možná i bez toho úzetka co jsme dostaly na potítku. Otázky 15-20 tak, abych měla slušnej základ. Otázky 21-25 byly ty, které navazovaly na jiné předměty co jsme měli v průběhu střední (jako finanční právo nebo sociální). Už vidíte, co tam nesedí? Ano, otázka číslo 14, kterou jsem si v průběhu svaťáku přečetla jednou (!!!) a samozřejmě, že jsem si ji vytáhla. Potom jsem ten čas na potítku strávila tím, že jsem zběsile listovala v úzetku a snažila se opsat co nejvíc informací :D:D. Když jsem se pak ptala profesora jak mi mohli dát jedničku, řekl mi něco ve smyslu, že jsem moc velká perfekcionistka a že svůj výkon nevidím objektivně. No, nevim. Ta jednička pro mě má trochu natrpklou chuť. Znáte ten pocit, že i když dosáhnete skvělýho výsledku, tak víte, že jste mohli udělat víc? Osobně se za to, co jsem tam na právu předvedla prostě stydím.

Na češtině ze mě byly profesorky nejspíš úplně unešené, když mám plný počet. Vytáhla jsem si Balady a romance od Nerudy. Spousta lidí přesně tuhle knížku nechtělo, ale já byla celkem ráda. Protože mně se líbila (a navíc jsem o Nerudovi věděla tu věc s trojúhelníčkem, jak jsem psala minule :D). A až na to, že jsem nevěděla, kdo byl Paleček (šašek na dvoře Jiřího z Poděbrad, teď už to asi do smrti nezapomenu), což ani tak úplně nesouviselo, jsem tam dala snad všechno. S neuměleckým textem to bylo horší, ale nakonec jsem i to nějak zvládla.

Angličtina - na tu jsem se připravovala jeden den ze svaťáku a nakonec to všechno stejně bylo úplně jinak. Cermat poslal nějaký centrální témata a kdo se drtil jako básničku naše otázky, byl nahranej.

Na socce mě hned úvodem profesorka sjela. Že prý mám používat odborné výrazy. Asi vstala levou nohou :-).

Když jsme se dozvěděly výsledky, prostě jsem to ořvala. Brečela jsem. A smála se. A brečela. A smála. Všichni si o mně mysleli, že jsem blázen :D. Takže teď už stačí nepodělat písemný a mám to v kapse, možná i s vyznamenáním. YAHOO! :D
To je ode mě vše. Možná se nakonec dokopu k detailnímu popisu, ale spíš myslím, že ne :D:D. Bye bye.

V ruce 400 stran učení, v hlavě prázdno.

17. května 2011 v 18:37 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Věci, které vím k maturitě:
 1. Jan Neruda psal fejetony a podepisoval se trojúhelníčkem.
 2. Karel Čapek byl tvůrce sloupku a jeho bratr vymyslel slovo robot, které Karel použil v knize R.U.R.
 3. Právní norma je obecně závazné pravidlo chování jehož dodržování je vynutitelné státní mocí.
 4. Ústava ČR má 113 článků rozdělených do 8 hlav, je uvedena preambulí.
 5. Sociální prevence se dělí na primární, sekundární a terciální.
 6. Největší dobrovolnickou organizací u nás je Hestia.
 7. Oscar Wilde byl odsouzen za homosexualitu.
 8. Social worker is very important for many people :D.
 9. Prekluze je zánik práva (př. záruční lhůta)
 10. Trestné činy se dělí na přečiny a zločiny.

Další věci které s jistotou vím:
 • že za každou novou informaci, kterou narvu do hlavy, mi nějaká jiná (naučená na začátku svaťáku) z hlavy vypadne.
 • že jestli se někdo z mých spolužáků zítra nedostaví, vlastnoručně ho uškrtím, protože jsem na zítřek jako náhradník.
 • že jestli si vylosuju mezinárodní právo, tak si tam skočím takovej menší bunjee-jumping bez lana z okna na ulici.
Popis jak to probíhalo (kdo mě zná ví, že to bude dlouhý :D) bude následovat brzy, možná už ve čtvrtek. Kdyby ale ne, tak jsem buď mrtvá nebo společensky unavená z oslav :D. Pac a pusu :D.

Nechcete se za mě někdo učit? :D

13. května 2011 v 13:52 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Týden se chýlí ke konci a s ním i můj svaťák. Nezadržitelně se blíží má ústní maturitní zkouška. Pomóc!!! :D
Když si vzpomenu, jak jsem si na začátku roku plánovala, jak se budu průběžně učit, musim se smát. Čtvrtinu otázek z češtiny dodělávám dneska a další čtvrtinu z angličtiny radši ani nezmiňovat :D.
Né, že bych se učila nějak intenzivně každý den. 3 dny jsme s kamarádkou strávily učením v parku/na zahradě a opalovaly se. Já teda ve stínu, abych se nespálila (což se mi mimochodem stejně povedlo - a to jsem se namazala třicítkou!). A dva dny jsem se nechala zfetovat právem (to říkáme, když si toho naložíme moc :D).
Hlavně že jsem se vždycky smála lidem, co se učili až o svaťáku :D.
Jo mimochodem, na řadu jdu ve čtvrtek, takže od rána od 8 asi do dvou odpoledne (pro jistotu) mi pořádně držte palce. Dám vědět, jestli to k něčemu bylo ;-).

Jak jsem UDĚLALA praktickou + popis minulých dní.

5. května 2011 v 20:31 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Tak konečně přicházím se zprávou, jak jsem dopadla.
Nejprve bych asi měla objasnit, jak taková praktická zkouška na naší škole vypadá. Přijdete ráno v půl osmé, podle abecedy jdete a vylosujete si téma (1-25), se složkou k tomu tématu pak jdete k počítači a tak 3 a půl hodiny vypracováváte. Máte 2 zadání - v prvním dostanete klienta a máte mu vypočítat nějakou dávku (např. invalidní důchod, příspěvek na bydlení, mateřskou, víme ne?), potom mu odpovědět na několik otázek (např. na jaké služby má nárok, jaké další dávky by mohl pobírat, blábláblá) a nakonec napíšete jeho jménem žádost někam nebo životopis. Druhé zadání pak je téma, na které uděláte prezentaci, kterou budete obhajovat odpoledne 15 minut před komisí.
Dneska mám strašně vykecávací náladu, takže komu se nechce to celé číst tak klikněte na celý článek a můj výsledek je tam obřím písmem červeně :D.

Držte mi palce

1. května 2011 v 23:55 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary

Zítra skládám praktickou maturitu.


Asi budu zvracet.