Červen 2011

Odmaturovala jsem :-)

20. června 2011 v 20:24 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Dneska jenom krátce, po předávání výza jsme to šly s kámoškou zapít a nechci se zítra za tenhle článek stydět :D. Ale chtěla jsem se pochlubit co nejdřív, takže tak :D.
Prostě . odmaturovala jsem. Mám vyznamenání! Čtyři jedničky a jednu dvojku. Obě státní části - češtinu a anglinu mám za jedna. Skoro tomu ani nemůžu uvěřit :-).

John Mayer - Waiting on the world to change (video + překlad)

13. června 2011 v 0:32 | Lemonie |  Překlady
Poslední dobou a hlavně v posledních několika dnech jsem hodně přemýšlela o určitých věcech. Přiměla mě k tomu z části budoucí stávka, ale hlavně pár věcí, co mi řekl můj táta. A když poslouchám text, je mi až smutno z toho jak přesně sedí. Můj tak trochu "lame" překlad v CČ ;-).

Konec maturitnímu šílení.

1. června 2011 v 20:47 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Včera a předevčírem, tedy v pondělí a úterý jsem absolvovala poslední část maturity a to písemné zkoušky (jako ostatně všichni maturanti v týhle republice). Jak se mi povedly? Snad dobře. Mám nakonec to vyznamenání? Dozvíme se 20. června. Neptejte se mě, co je v tom za logiku dělat jako poslední testy, které trvají nejdelší dobu opravit. Jak by řekl táta, tohle soudruzi z NDR nějak nedomysleli :-).
Co se týče angličtiny, myslím, že se mi celkem povedla. Při písemce jsem u obou essays splnila limit slov a ani jsem nemusela psát z cesty nebo jednu stejnou větu pětkrát ale jinými slovy jako na generálce :D. Napsat dopis kamarádům, kteří přijedou do ČR o 120-150 slovech a e-mail učitelce angličtiny o 60 slovech bylo rozhodně lehčí než vyplodit něco na téma školní versus rodičovská výchova o 200 slovech a pak popis pracovního postupu o 120. Víte, teď už vidím jaký smysl pro mě měla genrálka maturit v říjnu. Protože jsem si teď celou dobu říkala, že mohlo být hůř a že tohle je úplně v pohodě. Nicméně.. Neříkejte to mým spolutrpitelům. Všichni si ten den totiž stěžovali, jak to bylo děsný a já jim nemohla říct, že pro mě to bylo úplně v pohodě. Co se týče didaktických testů tak v češtině jsem měla problém se dvěmi úlohami a v angličtině možná s 5. Sloh z češtiny mi dal trochu zabrat, nemohla jsem dlouho na nic přijít a když mě napadl námět, asi jsem to trochu moc natáhla. Doufám, že mi za to nestrhnou body.
No, stejně už s tím nic nenadělám. Až se dozvím výsledky tak to prvně napíšu sem. Nebo spíš prvně na facebook a pak sem :D. A předtím asi budem slavit. To je fuk. Prostě za 3 týdny, as soon as possible :-)