Listopad 2011

Vážně bych neměla nechávat všechno na poslední chvíli.

30. listopadu 2011 v 20:08 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary


Nadpis je vlastně vrcholná myšlenka dnešního článku a myslím, že už nic lepšího dneska nevyplodim :D.
Dneska jsme měli odevzdat seminárku. Měli jsme na ní měsíc, ale co vám mám říkat, v rámci nechávání všeho na poslední chvíli jsem jí začla psát dneska ve čtyři hodiny. Samozřejmě literaturu jsem si už napůjčovala minulý týden a začla číst v pondělí, ale i tak :D. Co bych ještě řekla? No, bylo by fajn, kdyby třeba někde i v těch knížkách něco o tom mém tématu bylo. Měla jsem si radši vzít ty fašisty v Německu, ale to já ne - vezmu si radši nějaký lehčí téma. Komunisti? Proč ne? Sice o nějakých světových následcích nic nevim, ale určitě to bude zajímavý. Jestli mě někdo chcete poučit, prosím, docela ráda se dozvím, jak velký kraviny jsem tam napsala. A nebo ne, radši to nechci vědět. Já tak trochu doufám, že to při tom počtu nebude číst až tak pozorně a nevšimne si, že jsem to téma trochu obrátila :D. Každopádně už to mám, zvládla jsem to 4 hodiny před limitem a mám to prostě a jednoduše z krku.
Jo, ještě jsem si vzpomněla. Minule jsem zapomněla říct, že jsme si koupily takový úžasný ozdobičky v tom Berouně. Oni tam mají totiž takovej malinkej krámek, kde prodávají ještě ty český ručně malovaný a foukaný skleněný vánoční ozdoby. Každej rok si tam něco vybereme. Nejlepší letošní úlovek je černá kočka. Úplně vypadá jak živá. Až budeme zdobit stromek, tak ji vyfotím. Btw, minulou neděli jsme zapomněli zapálit svíčku na adventním věnci. My to teda vedeme :D.

Další sborová písnička, Shenandoah. Nejlepší je to až od půl druhý minuty.

ČS má talent - FINÁLE

28. listopadu 2011 v 13:07 | Lemonie |  Archiv - seriály
Tak původně jsem se chtěla každému vystoupení věnovat zvlášť, jako jsem to dělala doposud. Kvůli zhoršeným časovým podmínkám jsem se rozhodla to vzít tak trochu šupem. Další důvod byl tedy i ten, že přesně jak jsem předpokládala, večer byla absolutní nuda.
V podstatě všichni soutěžící předvedli dle mého skromného názoru horší vystoupení, než v semifinále. Výjimkou by byli snad jen Ladylicious (které se vrátily k tomu, v čem byly nejsilnější) a La Gioia (kterým to tentokrát víceméně ladilo).
Co se ostatních soutěžících týče, bylo to takové střídavě oblačno. Obě malé holčičky se moc nepředvedly. Dianka zazpívala stejnou písničku jako v divadle, což byla skoro největší hloupost, jakou mohla udělat. Adélka zase zvolila tak pitomou píeň, která nemůže znít naživo dobře nikomu, snad ani Katy Perry. Další zpěváci - Ach Tomáši, proč sis jen musel vybírat Rihanu? Nesnášim. Já nesouhlasím s porotou, mně se v minulém kole ten doprovod líbil. Ta poslední zpěvačka teď-si-honem-nevybavím-jméno mě taky nijak moc neokouzlila. Působí na mě totiž tak trochu afektovaně a místy mi to prostě zní jako hejkání nějakých náhodných hlásek (což byla narážka na výslovnost :D).
Zbývá nám tu už jen pár dalších čísel. Tedy Segment. Píseň mi do značné míry připomínala tu divadelní, ale nebyla to ona. Na jednu stranu si říkám, že by asi opravdu na tom skladatelství měli zapracovat, na druhou stranu jsou to jediní interpreti, kteří šli do talentů s vlastní tvorbou. Takže tak no.
Stevie Starr? Nějak už to ztrácí na kouzlu. Čekala jsem od něj trochu víc.
Ty cirkusáci, no... Nic moc. A nakonec Atai. Asi se nedalo čekat, že ještě předčí ten svůj semifinálový výkon. Ale lidi ho prostě už jednou milují a tak to nakonec i vyhrál.

Nikdy jsem si nemyslela, že by Československo má talent mohl nebo měl vyhrát cizinec. Na jednu stranu mě to trochu naštvalo, ale na druhou stranu - kdo to měl sakra jiný vyhrát? V divadle se mi zdál tenhle rok vážně nadějný, ale semifinálová kola byla jedno zklamání za druhém. A finále tomu akorát nasadilo korunu. Čili za tento večer bych asi určila jako absolutní vítěze moderátory. Byli jediní, kdo mě v průběhu večera zabavili a na koho mě nejvíc bavilo koukat. Byli vtipní (když Jakub bubnoval a Pyco zpíval) i milí (když přišli zachránit Adélku).

K porotě snad nemá smysl se vyjadřovat. Prostě jako vždy. A vystoupení Karla Gotta s Lucií Bílou? Takhle jasnej playback jsem v životě neviděla. Ach jo.
Jo a ještě k tomu Ataiovi. Alespoň "Děkuji" se mohl naučit.

Žvásty před Kaspianem.

26. listopadu 2011 v 20:24 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary


Dneska jsme s mamkou, jako už tradičně každý rok, zajely na vánoční trhy do Berouna. Vždycky jsme tam totiž nakoupily spoustu dárků a mnohem levněji než v Praze. Zklamalo nás, že tam letos (možná zatím ještě) nemají dřevěný Betlém na náměstí. Celkově nás to prostě nebavilo. Asi je k tomu vážně potřeba nějaká ta vánoční nálada. Zítra už je první adventní neděle. Strašně to utíká. Ještě jsme ani nestihly udělat vánoční úklid, takže nemůžeme ani začít zdobit. No co se dá dělat. Mamka koupila adventní věnec. No když jsem ho viděla, docela jsem se zděsila. Jak si tohle vůbec dovolujou prodávat? Ale pak mi máma řekla, že v takovym dezolátnim stavu nebyl, když ho kupovala. To jenom táta jí pomáhal nést nákup a cestou třísk do lavičky, třísk do dveří, třísk do výtahu, třísk o druhý dveře :D. Se divim, že z něj vůbec něco zbylo.
Musím napsat esej do školy a včera jsem se ještě večer vypravila do tý ústřední. Objednávání ze skladu tam bylo docela žůžo dobrodrůžo. Hlavně ten jejich výtah tam otřásá půlkou budovy. Čekala jsem teda docela dlouho, a když jsem se do knížky začetla cestou domů, zjistila jsem, že z toho asi nebudu moct příliš čerpat. Knížka totiž byla napsána za reálného komunismu a forma i informace v ní tomu odpovídají. Ještě na zadní straně jsou recenze a ředitel ústavu marxismu-leninismu píše, jak je knížka skvělé a pravdivé shrnutí doby :D. To by asi profesor neměl moc radost :D.
Zmrzla mi v mrazáku kofola :-(((. Dala jsem si jí tam totiž na závod GP mužů v krasobruslení, jenže pak jsem usnula. Pořad mi máma nahrála, ale kofola v mrazáku zůstala. Teď jí můžu leda tak lízat jako nanuka. Mimochodem, to krasobruslení. Asi jsem o něm ještě tady nemluvila, ale posledních 6 týdnů se konaly každý víkend závody grand prix. Přenášeli je na eurosportu, takže jsme se dívaly asi na všechny. Příští nebo přespříští týden nás čeká finále a myslím, že to bude fakt nabité. Tak jestli máte někdo eurosport, určitě se nezapomeňte dívat (nebo na internetu). Pokud máte rádi kraso, samozřejmě. Ještě se o tom rozepíšu víc. Někdy. Možná :D.
No nic, jdu koukat na Letopisy Narnie. Dávají na nějakym slovenskym programu. Je to moje srdcovka ;-).
Jo, písnička je I am his child. Procházela jsem si nedávno noty ze sboru a na tuhle jsem narazila. Krásná písnička. Krásná verze.

Knihovní wifina.

25. listopadu 2011 v 14:32 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Tak jsem poprvé vyzkoušela knihovní wifinu. Až teď proto, že jsem dřív sice měla notebook, ale chudáček dejchal jak sentinel, a já vážně nechtěla, aby byl můj větráček slyšet až na ulici. To ani nezmiňuju, že baterka by vydržela možná tak akorát cestu :D. Můj nový maturitní dárek je ale v pořádku a tak jsem ho vyvedla už párkrát na procházku do školy. Někteří naši profesoři totiž diktují leda tak pro lidi, co píšou těsnopisem. Dneska jsem potřebovala v knihovně najít knížky na esej, který mám mimochodem odevzdat po neděli a ještě nemám ani jedno slovo. Ty knížky se nemůžou půjčovat domů. Navíc ještě nemají tu, co jsem potřebovala, takže se musím ještě dneska stavit do ústřední. No nechce se mi tam. Zadala jsem si tam blokaci ze skladu, počítač na mě vybafnul nějaký záhadný slova o aktivaci (WTF?), čili nejspíš budu zase jednou otravovat na informacích. Zlatá naše knihovna. Mimochodem, psaní tohohle článku v knihovně má svých pár nevýhod. Ne, pár nevýhod má moje paranoia. Ale ne, už to není tak hrozný. Dokonce jsem sundala tu izolačku, kterou jsem překryla webku (za to můžou Myšlenky zločince!!!) , protože nemusí i lidi v nový škole vědět, že jsem paranoidní a že si myslím, že mě přes ní sleduje masovej vrah :D:D:D.
Co jsem vlastně chtěla říct? Jo, ta knihovní wifina. Ehm, no je to fakt vychytávka :D.

ČS má talent - 3. semifinále

21. listopadu 2011 v 1:43 | Lemonie |  Archiv - seriály
Třetí a zároveň poslední semifinále je za námi, tentokrát s menší změnou. Porota, které došlo, že bude finále ukrutná nuda, pokud tam nedostanou i jiná než pěvecká čísla, rozhodla o postupu 4 semifinalistů. Odůvodnila to tím, že dnešní semifinále bylo nejsilnější. Řeknu k tomu jedno: ha ha ha. Teď už ale přejděme k jednotlivým výkonům.
LADYLICIOUS
Řeknu rovnou, že mě nijak zvlášť neokouzlily už v divadle. Ve Velkém třesku u mě ale hodně stouply a na semifinálový výstup jsem se docela těšila. Opět jsme se dočkali obrovské chvály od poroty, hlavně od pana Slávika, který vychválil snad každou jednotlivou komponentu vystoupení. Na mě to ale působilo jako roj vesmírných spermií, které se nějakým omylem připletly k souboji Darth Vadera a Jedii.

ALBERTÍKOVA BÁJEČNÁ SHOW
V divadle jsem se smíchy válela po zemi. Tady už ne tolik, ale i tak Albertík dokázal využít Slávikovy otrávenosti a udělal na něj pár dobrých vtipů. Na finále jsem to ale taky neviděla.

Pro milovníky černého humoru :D

18. listopadu 2011 v 23:56 | Lemonie |  Zaujalo mě
Jelikož černý humor zbožňuju (alespoň většinou), nemohla jsem se nepodělit o tohle video. Já se u toho válela smíchy i s celou rodinou. Pokud ale nejste tolik otrlí, nedoporučuju. Je to prostě černota :D.


EDIT: Jen pro jistotu, je to narážka na rychlou jízdu, něco jako tehdejší kampaně Nemyslíš, zaplatíš. Taky mi chvíli trvalo, než mi došlo, o co tam vlastně jde :-).

ČS má talent - 2. semifinále

17. listopadu 2011 v 19:47 | Lemonie |  Archiv - seriály
Na druhé semifinále jsem se opravdu těšila, protože jsem ho považovala za nejsilnější. Bohužel i tentokrát se několikrát dostavilo zklamání.

Porota možná toto vystoupení považovala za skvělý začátek show, já už tolik ne. Andrea má očividně smysl pro teatrálnost. S velkou zvědavostí jsem tedy očekávala ten nejvyšší tón a následný skok z výšky. Zklamal mě ten tón, i ta údajná výška. Kolik to mohlo být, metr? Abych nezapomněla, paní Bílá si velmi chválila scénu, no já bych za ni tvůrce asi zabila. Somebody to love mezi popelnicema? Seriously?!

V divadle jsem byla jednoduše nadšená. Tenhle druh akrobacie zbožňuju a jejich pojetí tanga mě absolutně dostalo. Semifinále? Not so much. Určitě byl zajímavý nápad pomalovat se fluorescenčními (nebo jak se tomu nadává) barvami. Možná to byla vina špatného snímání - ty střihy každých 5 vteřin mě teda štvaly. 80% tam pak byly pohledy, které si člověk vůbec neužil. Pro mě to postrádalo šťávu a působilo to až trochu klinicky. Ale tak co už.

ČS má talent - 1. semifinále

9. listopadu 2011 v 21:06 | Lemonie |  Archiv - seriály
Jelikož jsem fanda ČS má talent (a celkově různých talentovek), rozhodla jsem se připravit si takové malé zhodnocení včerejšího večera... A jelikož se můj ostrovtip vyčerpal už při psaní první verze (která se neuložila), budete muset přežít i bez něj.
Přiznám se, mě nijak zvlášť nezaujali ani v divadle. Jejich image totiž vysoce předčila jejich show. Tak tomu bylo víceméně i v semifinále, ale jelikož už to nebylo nic nového, nezaujalo ani to. Obecně moc nemusím ohňové show, protože toho mám doma dost, ale když už, tak mám radši ty, kde 90% nevisí na technice. Kde performerům nepřivážou k nohám ohňostroje a ten pak jen tak pobíhá po pódiu. V semifinálovém vystoupení Amanitas mě výrazněji zaujaly přibližně dva prvky. Škoda :-).

Tohle byl naprostý opak předešlého vystoupení. Ocenila jsem, že tentokrát nechali slova vybrat i diváky z publika. Písnička "Co se děje na konope" sice nedosahovala vtipností na tu z castingu, ale i tak jsem si ji ještě pár minut notovala :D. Jako soutěžícího ho hodnotím jako jednoho s největším potenciálem uplatnit se i po skončení show.

GRRr!

8. listopadu 2011 v 13:42 | Lemonie
Tak jsem dneska přišla na blog, že si přečtu komentáře k mému článku o ČS má talent a co nevidím! Z článku se publikovali jen první tři odstavce. No myslela jsem, že snad roztřískám obrazovku! Zřejmě chyba v matrixu :-/

Dušičky a tak.

2. listopadu 2011 v 22:50 | Lemonie |  Archiv - Dear Diary
Popravdě jsem si to, že jsou dušičky uvědomila asi před 5 minutama a hned jdu na kompík abych mohla něco k tomu napsat, načež zjistím, že ani nemám co :D. Každopádně, hroby už máme víceméně oběhaný z minulých dvou týdnů, takže dneska už jsme to nějak neřešili. Než mě nazvete pokrytcem, nechodíme na hřbitovy jen na dušičky, samozřejmě. A jasně, že vzpomenout si můžu vždycky. Já teda nejsem na nějaký chození ke kusu kamene s křížkem nebo soškou mrtvýho holuba. Ale prostě to beru jako projev úcty. Navíc, takhle kolem dušiček, když jdete na hřbitov až v podvečer, tak to vypadá úžasně. Všude světýlka, kytky, prostě už mě nějak přešlo to období, kdy jsem se tam cítila nesvá.
Teď úplně odbočím, ale začala jsem koukat na nový seriál, Revenge a prostě ho zbožňuju. Video je promo k zítřejšímu dílu. Písnička na podklad od Adele, myslím, že kvality jejího hlasu tady nemusím vyjmenovávat :-))).