Duben 2012

Prvotní strach (1996)

30. dubna 2012 v 21:25 | Lemonie |  Archiv - filmy
Po dlouhé době tentokrát oprašuji rubriku pro zajímavé filmy :-).
Hlavní postavou příběhu je prominentní chicagský právník Martin Vail, sebevědomý a samolibý muž, který si nedělá žádné iluze o své práci a bez výčitek v soudní síni manipuluje fakty i lidmi. Na dobročinném večírku u biskupa Rushmana se setká se svým bývalým nadřízeným, státním návladním Shaughenessym a jeho asistentkou, svou bývalou milenkou Janet Venableovou. Krátce poté je biskup ve své rezidenci brutálně ubodán a policie zatkne zkrvaveného mladíka, který se jim pokoušel uprchnout. Je to devatenáctiletý ministrant Aaron Stampler, u něhož policie navíc našla biskupův prsten. Vail, který cítí, že podobný případ by mohl přispět k jeho prestiži, se rozhodne mladíka ve zdánlivě jednoznačném jednání bezplatně hájit. (zdroj)

Hodnocení: 90%
No co vám budu povídat, film sám o sobě není až tak objevný. Ale všechno táhne nahoru skvělý výkon Edwarda Nortona (jako vlastně u všech jeho filmů). Byl za něj dokonce nominován na Oscara. Film je také plný zvratů a nic nakonec není tak, jak se zdá. Na začátku filmu nás Vail seznamuje s tím, jak je morálka vlastně až druhořadá. Když ale dojde na lámání chleba, dojde mu, že to není vždycky tak úplně pravda.

Everyday I'm shuffling :D

26. dubna 2012 v 22:30 | Lemonie


Tess Gerritsenová - Dvojče

20. dubna 2012 v 11:28 | Lemonie |  Koutek knihomola
Dvě sestry. Jedná mrtvá, jedna živá...

Tess Gerritsenová je známá autorka detektivek od doktorce Mauře Islesové a detektivce Jane Rizzoliové. Podle jejího námětu vznikl i seriál Rizzoli & Isles. Pro ty, kdo seriál viděli a zvažují, jestli má cenu knihy číst, mám dobrou zprávu. Nemusíte se bát, že byste se nudili u stejných případů a stejných zápletek. Jistě, existují některé společné rysy, ale podobnost víceméně končí u jednotlivých postav. Plus tedy sériový vrah, co je posedlý Jane, to se v knihách taky stalo. Dost už ale k úvodu.

Dvojče je ten nejosobnější případ pro doktorku Mauru Islesovou. To právě její dvojče, o kterém dosud nevěděla, je nalezeno mrtvé. A to přímo před jejím domem. Je to náhoda, nebo byla cílem útoku Maura? Jane se pouští do vyšetřování, zatímco Maura se snaží srovnat s faktem, že měla sestru. Jediný možný způsob, jak případ vyřešit, se jeví přes jejich biologickou matku. Ta ale není taková, jakou si ji Maura představovala. Na povrch vyplouvají další a další temná tajemství. Případ je nakonec zavede k dalšímu, který za dlouhá léta nabyl přímo obludných rozměrů. Dokáže se Maura vyrovnat s tím, že sdílí geny s nebezpečnou vražedkyní? A kdo tedy zavraždil její sestru, jejíž smrt s druhým případem vlastně vůbec nesouvisela?
Hodnocení: 70%
Dvojče je jedna z nejlepších knih, které jsem od Tess četla.

Představuji vám... /// Lissie

13. dubna 2012 v 16:00 | Lemonie |  Archiv - Představuji vám...
Lissie, celým jménem Elisabeth Maurus je zpěvačka a textařka ze státu Illionis v USA. Pochází z úplně obyčejné nemuzikantské rodiny. Hraje na kytaru. Z vysoké školy odešla, aby se mohla plně věnovat hudbě. Lissie je pro mě prototyp člověka, který se ke svému úspěchu musel dostat skrze pot a krev.
Lissie měla to štěstí dělat předskokanku Lennymu Kravitzovi na jeho turné v roce 2008 a tím se víceméně dostala do širšího povědomí. Její píseň byla nominována na cenu Grammy. Písnička When I'm Alone z jejího debutového alba se stala písní roku 2010 na iTunes. Udělala taky pár skvělých předělávek slavných hitů, včetně Bad Romance nebo Go Your Own Way. A teď už přejdeme na ukázky.