Červen 2013

Rozvodněnou Prahou na zkoušku

7. června 2013 v 19:16 | Lemonie |  Co na srdci, to na jazyku
Ačkoli se můj příběh jistojistě nerovná strádání, které zažívají někteří naši spoluobčané, přesto bych se ráda podělila o svou historku z cestování Prahou.

Všechny budovy naší školy jsou naštěstí před vodou v bezpečí, přesto nám ale některé zkoušky odložili. To ale neplatilo pro ruštinu, kterou bych v případě nedostavení se musela opakovat další semestr. Zkouška se ale bohužel konala na opačném konci Prahy. V pondělí jsem si ještě říkala, že to bude v pohodě, protože metro B jezdilo alespoň na Smíchov. Proto jsem se nijak nestresovala. Pak jsem ale večer koukla na zprávy a co nevidím: "Metro B zavírá další 4 stanice, včetně Smíchovského nádraží." To mi úplně překopalo plány. Při vymýšlení plánu cesty jsem nakonec došla k tomu, že vlastně všechny moje možnosti budou pěkně na hovno.

JANIE JONES (2010)

5. června 2013 v 23:27 | Lemonie |  Filmánie
Otec s dcerou si k sobě hledají cestu...

Janie Jones je prakticky road movie o vyhaslém rockerovi Ethanovi, kterému jedna jeho bývalá fanynka oznámí, že je otcem její 13-leté dcery. Potom odjede a Janie mu nechá na krku. Ethan tomu odmítá věřit, ale musí se o Janie postarat. Vezme ji proto s sebou a svou kapelou na cesty. Situace se ale přiostřuje a on přichází o všechno, na čem mu dosud záleželo. Jeho kapela se k němu otáčí zády a s turné se taky musí rozloučit. Nakonec mu zbyde jen jeho dcera, která po něm podědila jeho hudební talent. A tak se jejím vlivem nakonec z nezodpovědného alkoholika stává pyšný otec.

Hodnocení: 85 %
Janie Jones jsem zkoukla v rámci maratonu filmů s Abigail Breslin, což je vážně talentovaná dětská herečka. Pokud nemáte rádi předvídatelnost, tomuhle filmu se širokým obloukem vyhněte. Janie Jones není nic víc, než příběh otce s dcerou a jejich sbližování a budování vztahu. Jak si k sobě hledají, a nakonec najdou, cestu. Jak jeden druhého může změnit. Celé to navíc doprovází velmi příjemná hudba.
Trochu mi to tématicky připomíná Odnikud někam (Somewhere) s Elle Fanning. Janie Jones je ale podle mě lepší a stravitelnější film.

Co jsem zač?

5. června 2013 v 22:38 | Lemonie |  Organizační skupina článků
Rozhodla jsem se napsat nový článek, protože ten minulý (4 roky starý :D) už je absolutně mimo mísu.

Dovolte mi se představit. Jsem Lemonie (pro přátele Citron :-) a je mi 21 let. Pocházím z našeho krásného hlavního města, kde jsem sice mnoho let nežila, ale před pěti lety jsem se zase vrátila zpátky. Jsem studentka vysoké školy, kolem které se momentálně točí větší část mého života. Jsem docela obyčejný člověk s obyčejnou rodinou, která čítá i dva kočičáky.

Jsem flegmatik, většinu věcí se snažím brát klidně a stát nohama pevně na zemi. Ráda se směju - ostatním, ale i sobě. Jsem empatická, i když to občas srážím ironickými poznámkami. Vždycky se snažím zachovat si hrdost a občas si tím dokážu pěkně zkomplikovat život.

Jsem absolutně a beznadějně zamilovaná - do hudby. Nejde ani tolik o styl, je to v mém životě jedna z těch základních věcí. Život bez ní si dokážu představit stejně tak těžko jako třeba život bez vody. Ráda zpívám a částečně umím hrát na piáno. Narodila jsem se do rodiny čtenářů, takže i já jsem pěkný knihomol. Bohužel už není tolik času. Miluju seriály, zvlášť potom dávat si jednou za čas maratony - den, kdy zkouknu třeba 10 dílů jednoho seriálu a nedělám nic jiného. Ráda lyžuju a plavu. Baví mě jazyky. Baví mě péct, ale nechutná mi sladké. Nosím a kupuju hodně bižuterie. Ráda každý den nosím jinou. Miluju kočky a cokoliv s jejich tématikou. Potrpím si na gramatiku a věci jako "by jsi", chyby mě/mně a další podobné mě dokážou pěkně vytáčet.

Mohla bych tu jmenovat oblíbené interprety, seriály, filmy a knihy, ale fakt je, že se to u mě často mění. Co se týče hudby, můžete posoudit vkus na mém last.fm, na které mám odkaz v menu. Co se týče dalšího, buď mě můžete vystopovat na dalších sítích (jako je databazeknih.cz nebo třeba serialzone.cz), nebo si můžete udělat obrázek podle dalších článků na blogu. Obecně moc nemusím sitcomy a z knih se mi líbí hlavně ty se smutným koncem. Kamarádky mi vyčítají, že jsem povahově tak trochu hipster. A já musím uznat, že v tomhle mají vlastně tak trochu pravdu :-).

Seznam knih, které chci přečíst

5. června 2013 v 14:44 | Lemonie |  Organizační skupina článků
Bayard, Pierre - Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli
Bradbury, Ray - 451 stupňů Fahrenheita
Brewer, Gene - Svět podle Prota
Dousková, Irena - Oněgin byl Rusák
Eco, Umberto - Jméno růže
Felscherinow, Christiane Vera - My děti ze stanice ZOO
Fitzgerald, Francis Scott - Velký Gatsby
Funke, Cornelia - Atramentová smrť
Hart, Miranda - Is It Just Me?
Hawthorne, Nathaniel - Šarlatové písmeno
Kerouac, Jack - Dharmoví tuláci
Kesey, Ken - Vyhoďme ho z kola ven
Keyes, Daniel - Růže pro Algernon
Krakauer, Jon - Útěk do divočiny
Kundera, Milan - Nesnesitelná lehkost bytí
Lee, Harper - Jako zabít ptáčka
Márquez, Gabriel García - Sto roků samoty
McEwan, Ian - Pokání
Mitchell, David - Atlas mraků
Morgensternová, Erin - Noční cirkus
Oliver, Lauren - Delirium
Quick, Matthew - Terapie láskou
Solženicyn, Alexandr Isajevič - Jeden den Ivana Děnisoviče
Steinbeck, John - O myších a lidech

Seznam se bude průběžně doplňovat, podle toho co mi padne do oka. Budu ráda i za vaše tipy na knížky, které vás okouzlily.

Oblíbené blogy, weby, a tak dále...

5. června 2013 v 14:25 | Lemonie |  Organizační skupina článků
Jelikož během mé absence vzdalo blogování i mnoho mých internetových přátel, uvádím zde nový seznam oblíbených blogů, webů a dalších stránek, které ráda navštěvuji.