Červen 2014

Písnička, která mě rozesměje

29. června 2014 v 18:00 | Lemonie |  Song Challenge
Prostě Monty Python, musím to nějak dál komentovat? Always Look on the Bright Side of Life je písnička, která mi prakticky kdykoliv dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Něco s tak inspirujícím textem, jako že je život vlastně na hovno, ale přesto se musíme smát, by rozveselilo snad každého :D

Letní knižní maraton

22. června 2014 v 21:06 | Lemonie |  Koutek knihomola

Brousila jsem takhle po různých blozích a narazila jsem u Terry a Tess na letní výzvu, které jsem se po delším váhání také rozhodla zúčastnit. A v čem že to vlastně spočívá? Určíte si cílový počet knih (5, 10, 20), které za léto přečtete, napíšete seznam, a pak už jen hurá do čtení. Maraton probíhá od 8. 6. do 1. 9. 2014.
Osobně se už teď opravdu těším. Během semestru se totiž ke čtení moc nedostanu, resp. ne k rekreačnímu čtení. Abych to nepřepálila, vybrala jsem si jenom 10 knih.

Nejoblíbenější písnička

22. června 2014 v 18:00 | Lemonie |  Song Challenge
Vybrat jednu nejoblíbenější písničku je pro mě něco skoro nesplnitelného, protože jich mám desítky. Navíc se mi hodně často seznam těch top mění. Nakonec jsem se ale rozhodla pro Don't Do Sadness/Blue Wind z muzikálu Spring Awakening, protože doufám, že ty ostatní oblíbené nějak napasuju do jiných kategorií :D
Tenhle muzikál jsem viděla poprvé někdy před 3 lety (v šílené kvalitě někde na youtube) a okamžitě si mě získal, a nemalý podíl na tom má právě soundtrack.

Song Challenge

22. června 2014 v 14:55 | Lemonie |  Song Challenge
Často chodím na tumblr, nebo i české blogy a vidím tam nějakou zajímavou 30denní výzvu (knižní, filmovou atd.), ale ještě nikdy jsem se nedostala k tomu se do nějaké zapojit. Pak jsem uviděla u Rogue "Song Challenge" a říkala si, že je to skvělá příležitost. Jelikož ale nejsem zrovna na zaspamovávání blogu každý den nějakou písničkou, rozfázuju to pravděpodobně na 1-2 témata týdně. Sebrala jsem několik seznamů na tohle téma a vybrala si následné kategorie (protože ke všem bych vážně nevěděla co dát):
 1. Nejoblíbenější písnička
 2. Písnička, která mě rozesměje
 3. Písnička, která mě rozpláče
 4. Písnička, která mi připomíná určitou osobu
 5. Písnička, která mi připomíná určitou událost
 6. Písnička, která mě roztančí
 7. Písnička od mé oblíbené kapely
 8. Guilty pleasure písnička
 9. Písnička, o které by nikdo nečekal, že ji mám ráda
 10. Písnička, kterou jsem milovala, ale teď nesnáším
 11. Písnička, kterou jsem nesnášela a teď miluju
 12. Písnička z oblíbeného alba
 13. Písnička, která mi připomíná dětství
 14. Oblíbená písnička v jiném jazyce
 15. Písnička, kterou chci zahrát na svém pohřbu
Uvidíme, jak to vyjde, budu se snažit ke každému tématu dávat jen jednu píseň. Možná postupem času přidám ještě další kategorie.

Málo spím, málo čtu a málo žiju

17. června 2014 v 1:29 | Lemonie |  Co na srdci, to na jazyku
Víte, jak se říká, že od lásce k nenávisti je jenom krůček? Přijde mi, že to samé platí i tom, když vám na něčem záleží přespříliš a pak je vám to úplně šumafuk. Už několikrát se mi stalo, že bych něčím byla tak přehnaně posedlá, až jsem si danou věc zprotivila a ze dne na den mi nestála ani za myšlenku. The Lumineers v písni Stubborn Love zpívají, že opak lásky je lhostejnost. Možná je to částečně pravda, za předpokladu platnosti výše napsaného. Já vám nevím. Nejsem na tyhle extrémní emoce stavěná. Lhostejnost je klidná až stoická. Stejně jako celá moje povaha. Ani nevím, kam se touhle úvahou snažím dostat. Asi vážně trpím nedostatkem spánku.