Nerozhodnost a moje další hříchy

26. července 2014 v 20:52 | Lemonie |  Co na srdci, to na jazyku
Všechno to asi pramení z mojí nerozhodnosti. Nedávno jsem zjistila, že rodinné příjmení jedné linie mých předků v němčině znamená věc, která je pro ně do dneška typická. Pro druhou část rodiny je typická taková nerozhodnost, že musí být zakořeněná snad stovkami let. Možná bychom si to taky měli dát do jména, ať každý ví, s kým má co do činění.
Ne, všechno nepramení z nerozhodnosti. Nerozhodnost pramení z téhle mé bezcílnosti. Negativum toho, když vás vychovají ke spokojenosti s tím, co máte, je nepřítomnost tužeb. Pořád slýchám lidi říkat, jak je hrůza, že se všichni pořád za něčím honí. Za penězi, za láskou, za štěstím. Jenže si neuvědomují, že když tohle lidem vezmete, tak zbyde jenom lhostejnost.
Lhostejnost. Jak takové hezké slovo může zastupovat něco tak... prázdného.
Všechno to pramení z mojí lhostejnosti. Jak se dá s klidným srdcem rozhodovat, pokud nevíte a/nebo je vám jedno, co chcete? Co když se nemůžu se na svůj úsudek spolehnout.
V poslední době jsem udělala pár věcí, na které nejsem pyšná, i když pro ostatní by to asi nebyla žádná věda. Jenže místo toho, abych probořila tu svou věčnou lhostejnost, jak jsem zamýšlela, jsem jí našla ve svém nitru další hromadu. Nemám o tom s kým... nemůžu o tom s nikým mluvit. Většina mojí rodiny, mých blízkých, by tohle nikdy nepochopila. Ani nevím, jak bych začala. Sakra, vždyť to ani sama pořádně nechápu. Navíc, co když jenom dělám předčasné závěry. Je čas, pořád je čas.
Všechno to pramení z mojí lhostejnosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 25. srpna 2014 v 0:05 | Reagovat

Zůstávám u toho, že jsem šíleně nerozhodná a šíleně mi to komplikuje život... :-?
Občas si říkám, že lhostejnost by nebyla špatným řešením, pak budu mít všechno na háku, ne? I když... Jak vidím, možná ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama