Krasobruslení

Krasobruslař Pljuščenko se neodvolal a nesmí na olympiádu do Soči

30. srpna 2010 v 11:39 | Lemonie
Sice Pluščenka nemám zas nějak extra ráda, ale tohle mě mrzí. Za tu Ice Olympic Tour (na které jsem mimochodem tady v Praze byla!:D) mu zakázali amatérsky závodit. Ach jo..

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko pozoruje bodové ohodnocení rozhodčích po volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru.
Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko po volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru. 
foto: David J. Phillip, ČTK/AP

Ruskému krasobruslaři Jevgeniji Pljuščenkovi vypršela lhůta na odvolání a definitivně nesmí závodit na akcích Mezinárodní bruslařské unie (ISU). Důvodem jsou jeho poolympijská exhibiční vystoupení, k nimž prý neměl povolení. Pljuščenko tak nebude moci startovat za čtyři roky na domácí olympiádě v Soči.

Návrat Pljuščenka vítám. Snad se bude rozhodovat jen na ledě, říká Verner

30. října 2009 v 11:45 | Lemonie
Jako splnění snu své generace vidí krasobruslař Tomáš Verner návrat Jevgenije Pljuščenka do mezinárodních soutěží. Český reprezentant se na souboje s fenomenálním Rusem těší, zároveň věří, že souboje s ním se promítnou i do férového hodnocení rozhodčích.
Tomáš Verner

Krok za kulisy: Jak se z krasobruslaře Vernera stává Kmotr

29. října 2009 v 19:00 | Lemonie
Mafiánský účes, černé rukavice, kravata, černá vesta. A navrch brusle. Nastupuje Tomáš Verner. Tak tomu bylo před týdnem při pařížské Grand Prix.
Tomáš Verner

Tomáš Verner online rozhovor (26.10.2009)

29. října 2009 v 10:40 | Lemonie
Tomáš Verner
Krasobruslař Tomáš Verner - předloňský mistr Evropy a jeden z českých adeptů na medaili z olympijských her ve Vancouveru vstupuje naplno do nové sezony.

Jaká bude, co od ní očekává, co nového si do ní připravil a kdo budou jeho největší soupeři?

Tomáš Verner odpoví čtenářům iDNES.cz v pondělí 26. října v 11:00 hodin.

Otázky a odpovědi najdete TADY

PS: Docela mě mrzí, že jsem to zase prošvihla. Minule jsem otázku položila, ale odpověď jsem nedostala a tentokráte jsem se o tom dozvěděla pozdě. No co se dá dělat...

Krasobruslař Verner skončil na pařížské Grand Prix druhý

28. října 2009 v 21:53 | Lemonie
Mi došlo, že bych taky mohla začít trochu aktualizovat rubriku krasobruslení, když nám zase začíná krasobruslařská sezóna:D.

Krasobruslař Tomáš Verner skončil při svém prvním startu v olympijské sezoně druhý v závodě Grand Prix v Paříži. Trofej Erika Bomparda vyhrál Japonec Nobunari Oda, který českého vítěze krátkého programu předčil ve volné jízdě.
Tomáš Verner

Pljuščenkovi se návrat povedl, v Moskvě nedal soupeřům šanci

28. října 2009 v 21:50 | Lemonie
Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se vrátil ve velkém stylu. Po více než tříleté přestávce se postavil na led při mezinárodní soutěži na Ruském poháru v Moskvě. A druhý díl seriálu Grand Prix zcela ovládl. Vyhrál s ohromným náskokem téměř 26 bodů před Japoncem Takahikem Kozukou.
Jevgenij Pljuščenko

Stephane Lambiel se vrací kvůli Olympijským hrám

11. srpna 2009 v 17:33 | Lemonie
Taková důležitá zpráva a já bych na ní úplně zapomněla! Takže tady to máte..


Krasobruslař Stéphane Lambiel (24 - waa, moje oblíbené číslo!:D) se rozhodl pro comeback k závodnímu sportu. "Rád bych se kvalifikova na Olympijské hry 2010 a dosáhl nejlepšího výsledku ve Vacouveru." Dvojnásobný mistr světa (2005 a 2006) opustil závodní bruslení v říjnu 2008 kvůli zranění levého svalového přitahovače, který dělal trénování v plném objemu nemožným. Zranění ho stále zlobí, říká Lambiel, ale díky fyzické léčbě je bolest nyní "zvladatelná".

PS: Ani nevíte, jakou z toho mám radost, tahle sezóna bude fakt hukot! Kdo to až tolik nesledujete, tak vám řeknu jedno. Na OH si každý připraví co nejlepší programy a taky co nejlepší exhibici. Navíc když se vrátí Lambiel a k tomu ještě Plushenko, pak si vezmeme třeba Vernera, Jouberta, Lysacka, možná i Prouberta a Contestiho + nějaký další, tak to bude určitě mega boj!

Z krasobruslaře Vernera bude mafiánský Kmotr i Řek Zorba

28. července 2009 v 19:03 | Lemonie
Krasobruslařská sezóna už se blíží (no dobře, není to zas tak žhavý, ještě si pár měsíců počkáme:D), a můj oblíbený krasobruslař se připravuje na Olympijské hry. Já už se tak TĚŠÍM!

Začal mnohem dřív s tréninkem na ledě. Rozložil si školu, aby se nestresoval. Čte knihy o psychologii. A změnil krátký i volný program, v obou se stylizuje do filmových rolí. Krasobruslař Tomáš Verner udělal hodně změn, aby v olympijské sezoně dosáhl na úspěch.
Tango vymění krasobruslař Tomáš Verner za hudbu z filmu Kmotr.foto: Reuters
Tango vymění krasobruslař Tomáš Verner za hudbu z filmu Kmotr.

Pokud si chcete přečíst o hudbě a programech pro tuto sezónu, o Tomášově taktice či o tom, proč už netrénuje se svojí parťačkou Carolinou Costnerovou, klikněte na (více informací)

Tomáš Verner - jakási exhibice

10. dubna 2009 v 23:16 | Lemonie
Jen tak ze srandy jsem na imeem.com zadala jméno Tomáše Vernera a tohle mi vyjelo. Vážně celkem vtipná jízda. Hlavně se mi líbí jak tam jakoby dělá že zpívá:D.

ME v krasobruslení gala exhibice

28. ledna 2009 v 14:21 | Lemonie
Tak jsem chvíli lozila po youtube a řekla jsem si, že bych sem mohla dát celou exhibici ME v krasobruslení. Kdybyste to někdo neviděl. Nebo si chtěl někdo něco připomenout. OK, pak dejte vědět, třebas, jestli se vám bude chtít na něco mrknout, tak co se vám líbilo. Nebo tak nemusíte, vim, že jsem tady jedinej šílenec, co miluje krasobruslení:D. Jo, a ty komentáře jsou v ruštině. Některý jízdy mě to docela štve, protože ten komentátor polovinu prokecá. Já osobně z toho zachytávám každý 5. slovo, no, prostě rusky neumim, smějte se, ale jestli umíte vy, můžete si to užít:DDD.


Vítězové

Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (sportovní dvojce)
(Moje hodnocení: 4/5 Když tenhle pár vtrhnul na led, hrozně jsem si je oblíbila. Vyzařovala z nich hlavně radost z bruslení, která se ale postupem času začala vytrácet. Touhle jízdou si to u mě vyžehlili. Už zase mám z nich pocit jako dřív)

Laura Lepisto
(Moje hodnocení: 3,5/5 Moc jsem jí přála, aby vyhrála, nápad se stužkou je zajímavý)


Khokhlova / Novitski (taneční pár)
(Moje hodnocení: 3/5 Hudba je taková mírně depresivní, navíc je to jejich dřívější závodní jízda. Jako vždy ovšem precizní výkon)


1. muž - Brian Joubert (jeho hlavní exhibiční jízdu jsem našla, ale bez zvuku, což nemá cenu, ale kdyby někdo chtěl..)
(Moje hodnocení: 4/5 Jeho hlavní exhibiční jízda, jestli někdo viděl, byla taková ležérní. Jezdil si tam s plyšovým srdíčkem. Docela milý nápad, akorát jsem pořád čekala, že to srdce hodí do publika. Nu, nestalo se:-)

 
 

Reklama