Organizační skupina článků

Co jsem zač?

5. června 2013 v 22:38 | Lemonie
Rozhodla jsem se napsat nový článek, protože ten minulý (4 roky starý :D) už je absolutně mimo mísu.

Dovolte mi se představit. Jsem Lemonie (pro přátele Citron :-) a je mi 21 let. Pocházím z našeho krásného hlavního města, kde jsem sice mnoho let nežila, ale před pěti lety jsem se zase vrátila zpátky. Jsem studentka vysoké školy, kolem které se momentálně točí větší část mého života. Jsem docela obyčejný člověk s obyčejnou rodinou, která čítá i dva kočičáky.

Jsem flegmatik, většinu věcí se snažím brát klidně a stát nohama pevně na zemi. Ráda se směju - ostatním, ale i sobě. Jsem empatická, i když to občas srážím ironickými poznámkami. Vždycky se snažím zachovat si hrdost a občas si tím dokážu pěkně zkomplikovat život.

Jsem absolutně a beznadějně zamilovaná - do hudby. Nejde ani tolik o styl, je to v mém životě jedna z těch základních věcí. Život bez ní si dokážu představit stejně tak těžko jako třeba život bez vody. Ráda zpívám a částečně umím hrát na piáno. Narodila jsem se do rodiny čtenářů, takže i já jsem pěkný knihomol. Bohužel už není tolik času. Miluju seriály, zvlášť potom dávat si jednou za čas maratony - den, kdy zkouknu třeba 10 dílů jednoho seriálu a nedělám nic jiného. Ráda lyžuju a plavu. Baví mě jazyky. Baví mě péct, ale nechutná mi sladké. Nosím a kupuju hodně bižuterie. Ráda každý den nosím jinou. Miluju kočky a cokoliv s jejich tématikou. Potrpím si na gramatiku a věci jako "by jsi", chyby mě/mně a další podobné mě dokážou pěkně vytáčet.

Mohla bych tu jmenovat oblíbené interprety, seriály, filmy a knihy, ale fakt je, že se to u mě často mění. Co se týče hudby, můžete posoudit vkus na mém last.fm, na které mám odkaz v menu. Co se týče dalšího, buď mě můžete vystopovat na dalších sítích (jako je databazeknih.cz nebo třeba serialzone.cz), nebo si můžete udělat obrázek podle dalších článků na blogu. Obecně moc nemusím sitcomy a z knih se mi líbí hlavně ty se smutným koncem. Kamarádky mi vyčítají, že jsem povahově tak trochu hipster. A já musím uznat, že v tomhle mají vlastně tak trochu pravdu :-).

Seznam knih, které chci přečíst

5. června 2013 v 14:44 | Lemonie
Bayard, Pierre - Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli
Bradbury, Ray - 451 stupňů Fahrenheita
Brewer, Gene - Svět podle Prota
Dousková, Irena - Oněgin byl Rusák
Eco, Umberto - Jméno růže
Felscherinow, Christiane Vera - My děti ze stanice ZOO
Fitzgerald, Francis Scott - Velký Gatsby
Funke, Cornelia - Atramentová smrť
Hart, Miranda - Is It Just Me?
Hawthorne, Nathaniel - Šarlatové písmeno
Kerouac, Jack - Dharmoví tuláci
Kesey, Ken - Vyhoďme ho z kola ven
Keyes, Daniel - Růže pro Algernon
Krakauer, Jon - Útěk do divočiny
Kundera, Milan - Nesnesitelná lehkost bytí
Lee, Harper - Jako zabít ptáčka
Márquez, Gabriel García - Sto roků samoty
McEwan, Ian - Pokání
Mitchell, David - Atlas mraků
Morgensternová, Erin - Noční cirkus
Oliver, Lauren - Delirium
Quick, Matthew - Terapie láskou
Solženicyn, Alexandr Isajevič - Jeden den Ivana Děnisoviče
Steinbeck, John - O myších a lidech

Seznam se bude průběžně doplňovat, podle toho co mi padne do oka. Budu ráda i za vaše tipy na knížky, které vás okouzlily.

Oblíbené blogy, weby, a tak dále...

5. června 2013 v 14:25 | Lemonie
Jelikož během mé absence vzdalo blogování i mnoho mých internetových přátel, uvádím zde nový seznam oblíbených blogů, webů a dalších stránek, které ráda navštěvuji.

Seznam přečtených knih

31. května 2013 v 2:14 | Lemonie

Autoři - podle abecedy


A

Alcottová, Louisa May - Malé ženy
Allisonová, Jennifer - Pátračka Gilda a Jezerní panny
Asher, Jay - Proč? 13x proto.
 
 

Reklama
Reklama